IFF
ORGANISATION
EVENTS
DEVELOPMENT
RULES & REGULATIONS
ANTI-DOPING & MEDICAL
TRANSFERS
MATERIALS
LINKS
Friday 02.10.2015 09:02
9 – 3
Chodov – Sveiva IB
Friday 02.10.2015 12:00
8 – 2
Piranha Chur – Herbadent
Friday 02.10.2015 16:59
6 – 2
Wiler-Ersigen – Florbal MB
Friday 02.10.2015 20:01
6 – 1
Tatran – Slevik
Saturday 03.10.2015 09:30
10 – 5
KAIS Mora – Piranha Chur
Saturday 03.10.2015 12:16
4 – 3
Classic – Chodov
Saturday 03.10.2015 15:15
6 – 7
SPV – Wiler-Ersigen
Saturday 03.10.2015 18:15
11 – 2
Falun – Tatran
Saturday 03.10.2015 20:59
2 – 1
Florbal MB – Slevik
Sunday 04.10.2015 09:30
3 – 6
Sveiva IB – Herbadent
Sunday 04.10.2015 12:15
13 – 6
KAIS Mora – Classic
Sunday 04.10.2015 15:15
2 – 3
Wiler-Ersigen – Falun
Champions Cup 2015
Tournament
Tickets
Media
TV & Web-TV
Host City
Arena
History
Contacts
Find CC on:
IFF Events Mobile App
Flickr
Instagram
YouTube
IFF Facebook
Twitter
Statistics
Standings
Team
M
W
T
L
GF-GA
PTS
1.
Lekrings
4
3
0
1
18-14
9
2.
Jogeva
4
3
0
1
27-24
9
3.
Slevik
3
2
0
1
20-13
6
4.
1. FBC Trencin
3
1
1
1
16-21
4
5.
Pomor
3
0
1
2
19-21
2
6.
Grasshoppers
3
0
0
3
16-23
0
Scoring leaders
Player
Team
M
G
A
PTS
PIM
1.
Pavel Semenov
Jogeva
4
6
5
11
6
2.
Iiro Liede
Jogeva
4
6
3
9
2
3.
Ingus Laivins
Lekrings
4
4
5
9
0
4.
Thomas Straete
Slevik
3
2
7
9
0
5.
Rein Kivi
Jogeva
4
4
4
8
2
6.
Johan Ahlberg
Slevik
3
5
2
7
2
7.
Valery Maslov
Jogeva
4
3
4
7
0
8.
Aleksandr Taldonov
Pomor
3
2
5
7
2
9.
Aleksandr Sharapov
Pomor
3
5
1
6
0
10.
Igor Kuchin
Pomor
3
5
1
6
2
11.
Peter Fahlstrom
Slevik
3
4
2
6
0
12.
Patrik Paulikovic
Grasshoppers
3
3
3
6
0
13.
Mika Forell
Jogeva
4
2
4
6
0
14.
Matej Novak
Grasshoppers
3
4
1
5
4
15.
Karlis Bulmeistars
Lekrings
4
4
1
5
4
16.
Raul Kivi
Jogeva
4
2
3
5
4
17.
Marian Galovic
Grasshoppers
3
3
1
4
0
18.
Toms Smits
Lekrings
4
3
1
4
0
19.
Branislav Kovalcik
1. FBC Trencin
3
3
1
4
2
20.
Andris Malkavs
Lekrings
4
3
1
4
2
21.
Lukas Poruban
1. FBC Trencin
3
3
1
4
14
22.
Peter Ondrejmiska
Grasshoppers
3
2
2
4
0
23.
Mattias Hjalmarsson
Slevik
3
2
2
4
0
24.
Sergei Iuryev
Pomor
3
1
3
4
0
25.
Marek Bulko
1. FBC Trencin
3
1
3
4
2
26.
Andris Rajeckis
Lekrings
4
1
3
4
4
27.
Tomas Janca
1. FBC Trencin
3
2
1
3
0
28.
Julle Sumen
Jogeva
4
2
1
3
0
29.
Thobias Hjort
Slevik
3
2
1
3
0
30.
Martin Kiacik
1. FBC Trencin
3
2
1
3
2
31.
Toomas Peterson
Jogeva
4
2
1
3
2
32.
Sergey Azov
Pomor
3
2
1
3
6
33.
Glen Evensen
Slevik
3
0
3
3
0
34.
Peter Vavrica
Grasshoppers
3
2
0
2
0
35.
Robin Kollar
1. FBC Trencin
3
2
0
2
0
36.
Alexander Kharitonov
Pomor
3
1
1
2
0
37.
Arturs Jursevskis
Lekrings
4
1
1
2
0
38.
Norbert Ondrasik
1. FBC Trencin
3
1
1
2
0
39.
Ilia Veshniakov
Pomor
3
1
1
2
2
40.
Anatolii Bykov
Pomor
3
0
2
2
0
41.
Roman Radil
Grasshoppers
3
0
2
2
0
42.
Aleksandrs Abramovs
Lekrings
3
0
2
2
0
43.
Branislav Straka
1. FBC Trencin
3
0
2
2
4
44.
Lukas Lajciak
1. FBC Trencin
2
0
2
2
32
45.
Nikita Bocharov
Pomor
3
1
0
1
0
46.
Martin Veneny
Grasshoppers
3
1
0
1
0
47.
Milan Mrazik
1. FBC Trencin
3
1
0
1
0
48.
Branislav Mitucha
1. FBC Trencin
3
1
0
1
0
49.
Janis Rajeckis
Lekrings
4
1
0
1
0
50.
Sondre Hoven Hansen
Slevik
3
1
0
1
0
51.
Per Folkesson
Slevik
3
1
0
1
0
52.
Daniel Magnusson
Slevik
3
1
0
1
0
53.
Kaspars Bernats
Lekrings
4
1
0
1
2
54.
Jonas Gustavsen
Slevik
3
1
0
1
2
55.
Damian Jurcik
Grasshoppers
3
1
0
1
2
56.
Morten Bye
Slevik
3
1
0
1
4
57.
Davis Vilders
Lekrings
4
0
1
1
0
58.
Marek Kosco
Grasshoppers
3
0
1
1
0
59.
Kirill Vakhnin
Pomor
3
0
1
1
0
60.
Christoffer Hansen
Slevik
3
0
1
1
0
61.
Jakub Ondrasik
1. FBC Trencin
1
0
1
1
0
62.
Tomas Kvasnica
Grasshoppers
3
0
1
1
2
63.
Grigorii Suvorov
Pomor
3
0
1
1
2
64.
Michal Hrin
Grasshoppers
3
0
1
1
2
65.
Patrik Bican
1. FBC Trencin
2
0
1
1
2
66.
Gints Bertulis
Lekrings
4
0
1
1
2
67.
Kristian Skaftnes
Slevik
3
0
1
1
4
68.
Emils Dzalbs
Lekrings
4
0
0
0
2
69.
Pavel Lisin
Pomor
3
0
0
0
2
70.
Martins Rajeckis
Lekrings
4
0
0
0
4
71.
Roman Matejak
1. FBC Trencin
3
0
0
0
4
72.
Tammi Kivi
Jogeva
4
0
0
0
6
73.
Roman Zeliezka
1. FBC Trencin
1
0
0
0
25
Match Schedule
13.10.
Final:
Jogeva
-
Lekrings
4-5
13.10.
5th place:
1. FBC Trencin
-
Grasshoppers
9-7
12.10.
Semi-final 2:
Jogeva
-
Pomor
8-7
12.10.
Semi-final 1:
Slevik
-
Lekrings
2-3
11.10.
Group A:
Slevik
-
Pomor
9-7
11.10.
Group B:
Grasshoppers
-
Jogeva
7-9
10.10.
Group A:
Pomor
-
1. FBC Trencin
5-4 ps.
10.10.
Group B:
Jogeva
-
Lekrings
6-5
09.10.
Group A:
1. FBC Trencin
-
Slevik
3-9
09.10.
Group B:
Lekrings
-
Grasshoppers
5-2
Goalkeeper Statistics
Player
Team
M
S
G
%
1.
Anders Ottersten
Slevik
3
33
6
84.61
2.
Normunds Krumins
Lekrings
4
65
14
82.27
3.
Joni Karttunen
Jogeva
4
85
20
80.95
4.
Gabriel Meszaros
1. FBC Trencin
3
63
20
75.90
5.
Sergey Pronyakov
Pomor
3
64
21
75.29
6.
Miro Kruzel
Grasshoppers
3
22
11
66.66
7.
Tonis Vahi
Jogeva
4
8
4
66.66
8.
Rudolf Turiak
Grasshoppers
3
23
12
65.71
9.
Vegard Tvete
Slevik
3
9
7
56.25
Champions Cup Partners