Floorball Champions Cup
IFF
   
Wednesday 02.10.2013 10:00
Tigers  3 — 4  Rönnby IBK
Tigers  —  Rönnby IBK
Wednesday 02.10.2013 13:00
Alligator Malans  10 — 2  SK Lielvarde
Alligator Malans  —  SK Lielvarde
Wednesday 02.10.2013 15:30
Classic  5 — 4  Piranha Chur
Classic  —  Piranha Chur
Wednesday 02.10.2013 18:30
Falun  5 — 1  Classic
Falun  —  Classic
Thursday 03.10.2013 10:00
Vitkovice  3 — 10  Falun
Vitkovice  —  Falun
Thursday 03.10.2013 13:00
SB-Pro  6 — 1  Tigers
SB-Pro  —  Tigers
Thursday 03.10.2013 17:30
Sveiva  1 — 10  Classic
Sveiva  —  Classic
Thursday 03.10.2013 20:15
SPV  6 — 3  Alligator Malans
SPV  —  Alligator Malans
Friday 04.10.2013 10:00
Piranha Chur  5 — 1  Sveiva
Piranha Chur  —  Sveiva
Friday 04.10.2013 10:00
Rönnby IBK  5 — 2  SB-Pro
Rönnby IBK  —  SB-Pro
Friday 04.10.2013 18:00
Classic  9 — 0  Vitkovice
Classic  —  Vitkovice
Friday 04.10.2013 20:45
SK Lielvarde  3 — 11  SPV
SK Lielvarde  —  SPV
Saturday 05.10.2013 10:00
Rönnby IBK  9 — 2  Piranha Chur
Rönnby IBK  —  Piranha Chur
Saturday 05.10.2013 13:00
Classic  2 — 3  SB-Pro
Classic  —  SB-Pro
Saturday 05.10.2013 16:00
SPV  4 — 2  Classic
SPV  —  Classic
Saturday 05.10.2013 19:00
Falun  8 — 6  Alligator Malans
Falun  —  Alligator Malans
Sunday 06.10.2013 13:00
Rönnby IBK  4 — 3  SB-Pro
Rönnby IBK  —  SB-Pro
Sunday 06.10.2013 16:15
SPV  5 — 7  Falun
SPV  —  Falun

Statistics

Standings

TeamMWTLGF-GAPTS
1.SUI WU19550046-1610
2.SWE WU19540163-218
3.FIN WU19530222-246
4.POL WU19520321-354
5.CZE WU19420219-154
6.NOR WU19410310-242
7.LAT WU1941038-202
8.GER WU1940043-370

Scoring leaders

PlayerTeamMGAPTSPIM
1.Ranja VarliSWE WU19556110
2.Seraina UlberSUI WU19556110
3.Julia SuterSUI WU19556112
4.Moa SchilstromSWE WU19547110
5.Emelie WibronSWE WU19591100
6.Rahel KaltenriederSUI WU19555100
7.Nina BackmanSWE WU19555100
8.Anna WijkSWE WU1955490
9.Alexandra FrickSUI WU1954590
10.Therese KarlssonSWE WU1957180
11.Wioletta BialonPOL WU1956280
12.Corin RuttimannSUI WU1955380
13.Ingela HanssonSWE WU1951782
14.Jenny GustafssonSWE WU1950882
15.Anna WimanSWE WU1953470
16.Johanna HolmbomSWE WU1953472
17.Juuli HakkarainenFIN WU1953474
18.Flurina MartiSUI WU1956060
19.Tereza UrbankovaCZE WU1945160
20.Margrit ScheideggerSUI WU1954260
21.Petra HanssonSWE WU1952460
22.Malin ErikssonSWE WU1954150
23.Simone WyssSUI WU1954150
24.Sara HelinSWE WU1944150
25.Amanda WallSWE WU1954150
26.Marta StachowiakPOL WU1954152
27.Manuela DominioniSUI WU1953250
28.Lucie PaulovicovaCZE WU1943250
29.Sanna RoiskoFIN WU1953250
30.Kinga PazdroPOL WU1952350
31.Agnieszka MatfinPOL WU1954040
32.Ella AlankoFIN WU1953140
33.Cassandra EdbergSWE WU1953140
34.Dagmar SuraCZE WU1942242
35.Malgorzata KulczyckaPOL WU1951342
36.Hana KonickovaCZE WU1941344
37.Indra BekereLAT WU1943030
38.Kristyna KrajcovicovaCZE WU1943032
39.Karoline SanderengenNOR WU1943034
40.Natalia WitakPOL WU1952130
41.Milla MettiainenFIN WU1952130
42.Marianne GamperliSUI WU1952130
43.Marna LundeNOR WU1942132
44.Emelie NordlinderSWE WU1951230
45.Emma TalvitieFIN WU1951230
46.Nikola CernaCZE WU1941230
47.Elina IvanovaLAT WU1941230
48.Hanna-Mari UimonenFIN WU1951232
49.Heini HaapalahtiFIN WU1952020
50.Elin ReinestrandSWE WU1952020
51.Dzeina EgliteLAT WU1942020
52.Judith BurmesterGER WU1942020
53.Martyna RzepaPOL WU1952020
54.Matilda HietalaFIN WU1952020
55.Sandra FrankSUI WU1952022
56.Martina HallNOR WU1942024
57.Barbara JelinkovaCZE WU1941120
58.Jasmin KaserSUI WU1951122
59.Martina CapkovaCZE WU1941122
60.Hanne Hedlund EriksenNOR WU1941122
61.Emma RantanenFIN WU1951122
62.Agnese AkmenlaukaLAT WU1941126
63.Jorunn GuranssonSWE WU1950220
64.Riina MarkkuFIN WU1950220
65.Zane KrisjaneLAT WU1940220
66.Janine WuthrichSUI WU1950222
67.Maria SkarsmoNOR WU1941010
68.Mara StapkevicaLAT WU1941010
69.Jenni RaitioFIN WU1951010
70.Gabriela SkopkováCZE WU1941010
71.Barbora ParizkovaCZE WU1941010
72.Aino JokelaFIN WU1951010
73.Heidi LirkkiFIN WU1931010
74.Frederike ScholzGER WU1941012
75.Marie LieNOR WU1941012
76.Eerika SuominenFIN WU1951012
77.Karin VavreckovaCZE WU1930110
78.Christine ZimmermanSUI WU1950110
79.Victoria HansenNOR WU1940110
80.Dace AbolinaLAT WU1940110
81.Zuzana HalfarovaCZE WU1940110
82.Barbora BurdovaCZE WU1940110
83.Katarzyna PiosikPOL WU1950110
84.Renata WroblewiczPOL WU1950110
85.Petra NyforsFIN WU1950110
86.Jenni TaittonenFIN WU1950110
87.Magdalena SkamlaPOL WU1950110
88.Helen BircherSUI WU1950110
89.Ewa WróblewiczPOL WU1950110
90.Annina JenalSUI WU1950110
91.Sandra NilsenNOR WU1940110
92.Anna-Karoline AbrahamGER WU1940110
93.Laura NeumannGER WU1940110
94.Paula MetalaLAT WU1940112
95.Celine LuckenGER WU1940112
96.Thea WingerNOR WU1940112
97.Malgorzata RaszynskaPOL WU1950114
98.Evelina GarbareLAT WU1940114
99.Mia OsterhaugNOR WU1940114
100.Paulina WitakPOL WU1950115
101.Simona KabelakovaCZE WU1940002
102.Carolin PiorunGER WU1940002
103.Nathalie KöllnerGER WU1940002
104.Sonja DietelGER WU1940002
105.Franziska StöckelGER WU1940002
106.Diana ZeipeLAT WU1940002
107.Sigita GoldsteinaLAT WU1940002
108.Ece ErdemNOR WU1940002
109.Bogna ZielenkiewiczPOL WU1950004
110.Liga AkmenkalneLAT WU1940006
111.Madara RudziteLAT WU1940009
 

Match Schedule

11.05. Final: SUI WU19 - SWE WU198-7 ot.
11.05. Bronze game: POL WU19 - FIN WU193-4
11.05. 5th place: CZE WU19 - NOR WU194-1
10.05. Semi-final A: SWE WU19 - FIN WU1910-4
10.05. Semi-final B: SUI WU19 - POL WU1911-3
10.05. 7th place: LAT WU19 - GER WU193-2
09.05. Group A: GER WU19 - SWE WU190-22
09.05. Group B: LAT WU19 - FIN WU191-6
09.05. Group B: SUI WU19 - NOR WU1911-3
09.05. Group A: CZE WU19 - POL WU194-5
08.05. Group A: SWE WU19 - POL WU1916-3
08.05. Group A: CZE WU19 - GER WU195-1
08.05. Group B: FIN WU19 - NOR WU197-2
08.05. Group B: SUI WU19 - LAT WU198-2
07.05. Group B: FIN WU19 - SUI WU191-8
07.05. Group B: NOR WU19 - LAT WU194-2
07.05. Group A: POL WU19 - GER WU197-0
07.05. Group A: SWE WU19 - CZE WU198-6

Goalkeeper Statistics

PlayerTeamMSG%
1.Mia Rinta-ValkamaFIN WU195010.00
2.Anni-Maija SeppanenFIN WU195020.00
3.Mikaela JohanssonSWE WU195040.00