Match Schedule

The preliminary match schedule for the Women´s WFC 2015 is published. Here you can find the preliminary Match Schedule -pdf.

Note: TV requests might still change the match schedule


Group A: Poland, Switzerland, Norway, Finland

Group B: Germany, Sweden, Latvia, Czech Republic

Group C: Japan, Denmark, Singapore, Australia

Group D: Slovakia, Russia, USA, Netherlands


Friday, 4.12.2015

Hakametsä Ice Hall:
12:30 hrs - Group D: Slovakia - Russia
15:30 hrs - Group B: Germany - Sweden
18:15 hrs - Group A: Norway - Finland

Tampere Arena:
12:30 hrs - Group A: Poland - Switzerland
15:30 hrs - Group C: Japan - Denmark
18:30 hrs - Group D: USA - Netherlands

Saturday, 5.12.2015

Hakametsä Ice Hall:
11:00 hrs - Group B: Latvia - Czech Republic
14:00 hrs - Group D: Slovakia - USA
17:00 hrs - Group A: Switzerland - Finland

Tampere Arena:
11:00 hrs - Group C: Singapore - Australia
14:00 hrs - Group A: Poland - Norway
17:00 hrs - Group D: Russia - Netherlands

Sunday, 6.12.2015

Hakametsä Ice Hall:
10:45 hrs - Group D: Netherlands - Slovakia
13:15 hrs - Group B: Germany - Latvia
16:15 hrs - Group A: Switzerland - Norway
19:15 hrs - Group B: Sweden - Czech Republic

Tampere Arena:
11:00 hrs - Group C: Japan - Singapore
14:00 hrs - Group C: Denmark - Australia

Monday, 7.12.2015

Hakametsä Ice Hall:
12.30 hrs - Group B: Sweden - Latvia
15:30 hrs - Group B: Czech Republic - Germany
18:15 hrs - Group A: Finland - Poland

Tampere Arena:
12:30 hrs - Group C: Denmark - Singapore
15:30 hrs - Group C: Australia - Japan
18:30 hrs - Group D: Russia - USA

Tuesday, 8.12.2015

Hakametsä Ice Hall:
09:30 hrs - PO2: 3rd Group B - 2nd Group C
12:30 hrs - PO4: 4th Group B - 1st Group C
***15:30 hrs - PO3: 4th Group A - 1st Group D
18:30 hrs - PO1: 3rd Group A - 2nd Group D

Tampere Arena:
15:30 hrs - 13-16:1: 3rd Group D - 4th Group C
18:30 hrs - 13-16:2: 3rd Gruop C - 4th Group D

Wednesday, 9.12.2015

Hakametsä Ice Hall:
12:30 hrs - Q3: 2nd Group A - Winner PO2
****15:30 hrs - Q4: 2nd Group B - Winner PO1
*18:30 hrs - Q1: 1st Group A - Winner PO4

Tampere Arena:
12:30 hrs - 9-12:1: Loser PO2 - Loser PO3
15:30 hrs - 9-12:2: Loser PO1 - Loser PO4

Thursday, 10.12.2015

Hakametsä Ice Hall:
09:30 hrs - 13th Place: Winner 13-16:1 - Winner 13-16:2
12:30 hrs - 11th Place: Loser 9-12:1 - Loser 9-12:2
15:30 hrs - 9th Place: Winner 9-12:1 - Winner 9-12:2
**18:30 hrs - Q2: 1st Group B - Winner PO3

Tampere Arena:
12:30 hrs - 15th Place: Loser 13-16:1 - Loser 13-16:2

Friday, 11.12.2015

Hakametsä Ice Hall:
10:00 hrs - 5-8:1: Loser Q1 - Loser Q4
13:00 hrs - 5-8:2: Loser Q2 - Loser Q3
*17:45 hrs - Semi2: Winner Q1 - Winner Q4
20:15 hrs - Semi1: Winner Q2 - Winner Q3

Saturday, 12.12.2015

Hakametsä Ice Hall:
09:30 hrs - 5th Place: Winner 5-8:1 - Winner 5-8:2
12:30 hrs - 3rd Place: Loser Semi - Loser Semi
15:20 hrs- Final: Winner Semi - Winner Semi

Tampere Arena:
09:30 hrs - 7th Place:Loser 5-8:1 - Loser 5-8:2

*Finland to play at this time if qualified.
**Sweden to play at this time if qualified.
***Slovakia to play at this time if qualified.
****Czech Republic to play at this time if qualified.

Times are shown in local time (EET).

free cialis coupons link printable coupons for cialis