IFF
 
     

Transfer List 2018

NC = Not Completed (Normally the transfer fee is not yet paid, or only partly paid or the transfer is waiting for the approval day)

To Australia

Player

To Club

From Club

Valid from

Kathleen Leng-Ai Chua

Canberra Chargettes

FC Stern Munchen 1919 e.V. /Germany

10.9.2018

To Austria

Player

To Club

From Club

Valid from

Christoph Platzer

KAC Floorball

Josba Juniorit /Finland

1.7.2018

Martina Hillbrand

Hot Shots Innsbruck

TSV Neuwittenbek /Germany

28.8.2018*

Christian Göth SU Wiener FV Chur Unihockey /Switzerland3.9.2018

Krajcovic Matej

UHC Linz

Panthers Praha /Czech Republic

17.9.2018

Filip Hron

UHC Linz

Start 98 Praha-Kunratice /Czech Republic

17.9.2018

Tomas Kopcak

UHC Linz

FK Florko Kosice /Slovakia

1.10.2018*

To Belgium

Player

To Club

From Club

Valid from

Karin Sandell

Waterloo Lions

Strängnäs IBK /Sweden

12.02.2018**

Kristers Osis

Black Cobras Gent

PA Grobinas Sporta centrs /Latvia

26.9.2018

Vaclav Svoboda

FC Kraainem Tigers

Florbal Jesenice /Czech Republic

28.9.2018**

To Czech Republic

Player

To Club

From Club

Valid from

Martin Lastik

VSK VUT Brno

Zatva 90 Dolny Kubin /Slovakia

26.6.2018*

Tomas Nushart

Kanonyri Kladno

UHC Grunenmatt-Sumiswald /Switzerland

1.7.2018

Andrea Dernerova

Florbal Zidenice

Sportiva Unihockey Mendrisiotto /Switzerland

9.7.2018

Ondrej VostaFlorbal Chodov Zug United /Switzerland 23.7.2018
Jiri Koutny Florbal Chodov Zug United /Switzerland 23.7.2018

Michal Soukup

SK FC Bucis Team

FC Rennsteig Avalanche e.V. /Germany

23.7.2018

Andrea Sidlova

Tigers Jizni Mesto

SK 98 Pruska /Slovakia

23.7.2018

Filip Langer

Tatran Stresovice

Pixbo Wallenstam IBF /Sweden

6.8.2018

Jana Troskova1. SC Vitkovice SK 98 Pruske /Slovakia6.8.2018
Lukas Jalovy FBS Hattrick Brno Jona-Uznach Flames /Switzerland 6.8.2018
Tomas Hyrsl FbS Bohemians Linköpibg IBS /Sweden13.8.2018

Tomas Novotny

Florbal Chomutov

SSC Leipzig Abteilung Floorball /Germany

13.8.2018

Josef Juha

FbS Bohemians

Pixbo Wallenstam IBF /Sweden

13.8.2018

Kristian Chlepko

Start 98 Praha

OZ Metenici Likavka /Slovakia

13.8.2018

Jakub Cap

Orka Florbal

TVZ Wikings Zell am See /Austria

20.8.2018

Josef Pojer

Florbalova skola Plzen

(no club) /Slovakia

24.8.2018*

Martina Babackova

Bulldogs Brno

SU Mendrisiotto /Switzerland

27.8.2018

Petr Haspeklo

SK FC Bucis Team

FC Rennsteig Avalanche e.V. /Germany

27.8.2018

Matyas Nemec

Bulldogs Brno

ŠK Hargašova Záhorská Bystrica /Slovakia

27.8.2018

Michal Pazak

AC Sparta Praha

FaBK ATU Kosice /Slovakia

3.9.2018

Jan Kralik

FBC Štíři České Budějovice

Sarpsborg Innebandyklubb /Norway

3.9.2018

Tomas Shijaku

Spartak Kaplice

UHC Linz /Austria

3.9.2018

Jakub Jirkal

Spartak Kaplice

UHC Linz /Austria

3.9.2018

Tomas Kadlec

Spartak Kaplice

UHC Linz /Austria

3.9.2018

Daniela Kvaskova

Tigers Jizni Mesto

FBC Mikulas Presov /Slovakia

3.9.2018

Ondrej Houra

TJ Sokol kralovske Vinohrady

Red Devils march-Hofe Altendorf /Switzerland

5.9.2018

Johannes Harnesk

TJ Sokol Kralovske Vinohrady

Unihockey Igels Dresden e.V. /Germany

5.9.2018

Martin Bondue

Las Plantas

Phoenix Floorball Club /France

10.9.2018

Dominika Kostelova

1. SC Vitkovice

SV 1919 Grimma /Germany

10.9.2018*

Michaela Lupacova

Panthers Praha

Sabinovsky florbalovy klub /Slovakia

10.9.2018

Matej Stopka

Tatran Stresovice

Florbalovy klub AS Trencin /Slovakia

Cancelled

Peter Kachnic

TJ Sokol Kralovske Vinohrady

SK Hargasova Zahorska Bystrica /Slovakia

14.9.2018

Aneta Hromadkova

FBC Vikings Koprivnice

FBC Predators Sabinov /Slovakia

17.9.2018

Matej Stopka

Florbal Chodov

Florbalovy klub AS Trencin /Slovakia

24.9.2018

Katarina Kaderova

Florbal Zidenice

1.SC Malacky /Slovakia

24.9.2018

Jan Falbr

FbC Jazzmani Zatec

FB Agents Amsterdam /Netherlands

24.9.2018

Mika Huhmarniemi

FBC Uhrineves

Merris ry /Finland

25.9.2018*

Simon Hanak

Florbal Hodonin

(no club) /Slovakia

27.9.2018**

Samuel Rozboril

Florbal Hodonin

(no club) /Slovakia

27.9.2018**

Patrik Korcak

Florbal Hodonin

(no club) /Slovakia

27.9.2018**

Filip Bilek

FBC Slavia Praha

Nora IBK /Sweden

15.10.2018*

Vojtech Bagin

Fbs Bohemians

Rotebro IBK /Sweden

15.10.2018

Kristyna Bednarova

TJ Turnov

UHC Jongny /Switzerland

17.10.2018*

Simon Lesko

Bulldogs Brno

FBC Mikulas Presov /Slovakia

NC

Emma Slopkova

VSSK MFF Praha

MKSS FBK Kysucke Nove Mesto /Slovakia

NC

Andrej Tibensky

FbC Hradec Kralove

Snipers Bratislava /Slovakia

NC

Patrik Bachan

TJ Sokol Kralovske Vinohrady

TJ A-FbO Nizna /Slovakia

NC


To Denmark

Player

To Club

From Club

Valid from

Noah Forsstrom

Copenhagen Floorball Club

Örby IS /Sweden

02.02.2018**

Isaac ForsstromCopenhagen Floorball Club Örby IS /Sweden

07.02.2018**

Pontus Sebastian Kozan Copenhagen Floorball Club Lomma Fbc /Sweden 30.07.2018

Robin Karlsson

Copenhagen Floorball Club

Malmö Fbc Ungdom /Sweden

6.8.2018

Sami PulkkinenAaB Floorball Mäntän Urheilijat /Finland 20.8.2018
Johan RindmarVanlose Floorball Pallokeisarit /Finland 22.8.2018*

Niklas Nordh

Rodovre Floorball Club

Greaker IBK /Norway

23.8.2018

Patrik Melis

Århus Floorball Klub TST

FBK AS Trencin /Slovakia

10.9.2018

To Estonia

Player

To Club

From Club

Valid from

Edith Pärnik

EMU SK

Koovee ry /Finland

10.9.2018

Daniel Bursa

Viskoosa SK

TJ Turnov /Czech Republic

1.10.2018

Ken Pähn

TTU SK

Porvoon Salibandyseura /Finland

8.10.2018

Iina-Maria Hietaranta

Eesti Maaulikooli Spordiklubi MTU

Jokerisalibandy Helsinki /Finland

8.10.2018

Hannu Heinonen

SK Viskoosa

Laajasalon Kullervo /Finland

15.10.2018

To Finland

Player

To Club

From Club

Valid from

Viljo Tekoniemi

Westend Indians

Sparta Spordiselts /Estonia

1.6.2018

Pauliina Pekki

SB Vantaa

SV 1919 Grimma /Germany

1.7.2018

Leevi Pekkala

SBT Tornio ry

Haparanda AIK /Sweden

1.7.2018

Eetu Reinikainen

SBT Tornio ry

Haparanda AIK /Sweden

1.7.2018

Eemil Pekkala

SBT Tornio ry

Haparanda AIK /Sweden

1.7.2018

Michaela Sponiarova

Classic

1. SC Vitkovice /Czech Republic

1.7.2018

Denisa Ferencikova

Classic

1. SC Vitkovice /Czech Republic

1.7.2018

Nico SaloClassic FC Helsingborg /Sweden 1.7.2018
Juuso AlinTPSKloten-Bulach Jets/ Switzerland 1.7.2018
Mikko HautaniemiTPSHC Rychenberg Winterthur /Switzerland1.7.2018
Niklas Niiranen TPSHC Rychenberg Winterthur /Switzerland1.7.2018

Diana Klavan

Koovee ry

Sparta /Estonia

1.7.2018

Miikka Sokka

FBC Turku

UHC Kloten-Dietlikon Jets /Switzerland

2.7.2018

Katariina Alongi

Esport Oilers ry

Viking Roma Floorball Club /Italy

2.7.2018

Jussi Keskinen

Seinäjoen Valaat

Floor Fighters Chemnitz e.V. /Germany

2.7.2018

Jens Beijar

Kirkkonummi Rangers

Floor Fighters Chemnitz e.V. /Germany

2.7.2018

Jami Veijalainen

Vihdin Salisudet ry

TV Lilienthal /Switzerland

9.7.2018

Juho Ruotanen

Westend Indians

FC Kraainem Tigers /Belgium

9.7.2018

Aki Hietanen

Nokian KrP

Zug United /Switzerland

9.7.2018

Aapo Mutanen

Pirkkalan Pirkat

Viking Roma Floorball Club /Italy

16.7.2018

Anna Ankudinova

Rankat Ankat

Rigas Lauvas /Latvia

16.7.2018

Elizabete Pavlovska

Rankat Ankat

Rubene /Latvia

23.7.2018

Mikko Immonen

Happee

UHC Kloten-Dietlikon Jets /Switzerland

30.07.2018

Matias Nuorala

SB Hurricane

Haparanda AIK /Sweden

30.07.2018

Linda Törnqvist

Porvoon Salibandyseura

Unihockey Berner Oberland /Switzerland

31.7.2018

Fanny Holmberg

Porvoon Salibandyseura

Unihockey Berner Oberland /Switzerland

31.7.2018

Fabio Rene Scheidegger

PoNoVo ry

Zug United /Switzerland

6.8.2018

Kaisa Kantokorpi

SB Vantaa

Unihockey Basel Regio /Switzerland

6.8.2018

Petri Hakonen

Seinäjoen Peliveljet

FC Helsingborg /Sweden

13.8.2018

Eero Kosonen

Seinäjoen Peliveljet

Vaxjö Vipers /Sweden

13.8.2018

Mattias KokljuschkinTikkurilan Tiikerit IBF Falun Ungdom /Sweden 13.8.2018
Ville JokelaIlvesRed Devils Wernigerode /Germany

13.8.2018

Eeli Lantto Blackbirds United TSV Berkersheim 1910 e.V. /Germany 13.8.2018
Sabrina Gmur Ådalens IF

UHC Laupen ZH /Switzerland

13.8.2018
Joni Lomakin Tikkurilan Tiikerit Red Devils Wernigerode /Germany 13.8.2018

Saku Torvinen

SBS Pandat II

UFC Utrecht /The Netherlands

17.8.2018*

Kalle Keskitalo Esport Oilers Chur Unihockey /Switzerland20.8.2018
Sami Salminen Blackbirds United ry Unihockey Mittelland - Region Olten Zofingen /Switzerland 20.8.2018
Silja Eskelinen

SB-Pro Nurmijärvi ry

Piranha Chur /Switzerland

20.8.2018

Miska Koskelo

Esport Oilers

DJK Karlsruhe-Ost /Germany

27.8.2018

Miika Iskanius

Tikkurilan Tiikerit ry

Red Devils Wernigerode /Germany

27.8.2018

Oskar Grönman

Adalens Idrottsförening

Red Devils Wernigerode /Germany

27.8.2018

Kevin Starck

Tikkurilan Tiikerit

Red Devils Wernigerode /Germany

27.8.2018

Laura Mäkelä

SBT Tornio

Team Kalix IBK /Sweden

3.9.2018

Katri Nättilä

SBT Tornio

Team Kalix IBK /Sweden

3.9.2018

Mika Kohonen

Happee

FC Helsingborg /Sweden

3.9.2018

Mikko Sipari

EräViikingit Salibandyakatemia yhdistys ry

Jona-Uznach Flames /Switzerland

3.9.2018

Perttu Puijola

SBT Tornio

Haparanda AIK /Sweden

3.9.2018

Siiri Smeds

SBT Tornio

Haparanda AIK /Sweden

3.9.2018

Tereza Pitterlingova

Koovee

Panthers Praha /Czech Republic

10.9.2018

Lotta Peedimaa

NST Lappeenranta

Eesti Maaulikooli Spordiklubi MTU /Estonia

12.9.2018

Mikko Lukkari

Ilmajoen Salibandy

Karasjok IBK /Norway

17.9.2018

Rami Ahonen

Elukat

IFK Paris /France

17.9.2018

Antti Mähönen

Iisalmi FBI ry

TV Lilienthal /Germany

17.9.2018

Jussi Asunta

SBS Soittorasia

UHC Sparkasse Weissenfels e.V. /Germany

17.9.2018

Mattias Bören

Himangan Pallo

Herrstads AIF /Sweden

17.9.2018

Kurt-Erik Ståhlberg

Esport Oilers

Montreal Floorball Club /Canada

18.9.2018*

Sebastian Alm

Tikkurilan Tiikerit

Finnspäng IBK /Sweden

24.9.2018

Tiitus Koskinen

TPS Salibandy ry

FC Kraainem Tigers /Belgium

24.9.2018

Samuli Känsälä

Kamraterna Grankulla (GrIFK)

SG BA Tempelhof (BAT Berlin) /Germany

24.9.2018

Juho Pakarinen

VKTP

TTU SK /Estonia

1.10.2018

Jussi Valta

SB Vipers

FC Kraainem Tigers /Belgium

8.10.2018

Lauri Lehtola

Westend Indians

Floor Fighters Chemnitz e.V. /Germany

8.10.2018

Jani Leivo

FBC Helsinki

West Coast Floorball Club Glasgow /United Kingdom

1.10.2018

Tero Tervahartiala

Esport Oilers 2

DJK Karlsruhe-Ost /Germany

1.10.2018

Otto Fält

Tyrnävän Palloseura Ry

SSC Leipzig /Germany

1.10.2018

Jarkko Nurmela

Lehmo Balls ´96

UHC Alligator Malans /Switzerland

1.10.2018

Ulvis Metra

Steelers Hämeenlinna

Ulbroka /Latvia

1.10.2018

Joona Rihkola

Lempäälän Toivot

UHC Döbeln 06 e.V. /Germany

1.10.2018

Adam Hrin

O2-Jyväskylä

FBC Grasshoppers AC Uniza Zilina /Slovakia

3.10.2018

Okko Mäkijärvi

Hesan Kukot

Copenhagen Floorball Club /Denmark

3.10.2018

Waltter Mahlberg

Kosken Dynamo

Visby Innebandyklubb /Sweden

4.10.2018

Artem Shelegedin

Pontuksen Nouseva Voima

(no club) /Russia

5.10.2018**

Sergei Soldatenkov

Pontuksen Nouseva Voima

(no club) /Russia

5.10.2018**

Igor Trusov

Pontuksen Nouseva Voima

(no club) /Russia

5.10.2018**

Oleg Liutov

Pontuksen Nouseva Voima

(no club) /Russia

5.10.2018**

Ivan Nazarov

Pontuksen Nouseva Voima

(no club) /Russia

5.10.2018**

Maksim Sakharov

Pontuksen Nouseva Voima

(no club) /Russia

5.10.2018**

Denis Nikolenko

Pontuksen Nouseva Voima

(no club) /Russia

5.10.2018**

Dmitrii Kruglov

Pontuksen Nouseva Voima

(no club) /Russia

5.10.2018**

Ilia Kozlov

Pontuksen Nouseva Voima

(no club) /Russia

5.10.2018**

Artem Korelskii

Pontuksen Nouseva Voima

(no club) /Russia

5.10.2018**

Artur Gorkovenko

Pontuksen Nouseva Voima

(no club) /Russia

5.10.2018**

Leonid Deviatiarov

Pontuksen Nouseva Voima

(no club) /Russia

5.10.2018**

Nika Chuchina

Pontuksen Nouseva Voima

(no club) /Russia

5.10.2018**

Aleksandr Avtushenko

Pontuksen Nouseva Voima

EMU /Estonia

9.10.2018

Nagata Reia

Eräviikingit

Kanagawa Floorball Club /Japan

12.10.2018

Harri Naumanen

IFK Uleåborg

UHC Sparkasse Weissenfels /Germany

NC

Ossi Salo

HIFK Salibandy

SU Mendrisiotto /Switzerland

16.10.2018

To France

Player

To Club

From Club

Valid from

Miloslav Visek

Nantes Floorball

Tatran Stresovice /Czech Republic

19.1.2018*

David Grunwald

SUC Floorball

UHC Visper Lions /Switzerland

9.7.2018

Julien In-Albon

SUC Floorball

UHC Visper Lions /Switzerland

9.7.2018

Ainars Anis

IFK Paris

Alusvederi /Latvia

23.7.2018

Luca Palermo

IFK Paris

Floorball Club Milano /Italy

10.9.2018

Remo Boesiger

Phoenix de Wasquehal

Unihockey Derendingen /Switzerland

24.9.2018

Gian-Luca Durrer

Rouen Floorball

Ad Astra Sarnen /Switzerland

5.10.2018

To Germany

Player

To Club

From Club

Valid from

Milan Skopovy

Floor Fighters Chemnitz e.V.

FB Hurrican Karlovy Vary /Czech Republic

9.7.2018

Ville Pousi SSC Leipzig Tikkurilan Tiikerit /Finland13.8.2018
Lucie Chaloupkova USV TU Dresden Tatran Stresovice /Czech Republic13.8.2018
Jiri TikkanenSSC Leipzig Tikkurilan Tiikerit /Finland13.8.2018
Florian WeisskirchenSSF Dragons Bonn Chur Unihockey /Switzerland20.8.2018
Panu HallamaaTV Lilienthal Challengers 93 /Finland 20.8.2018

Petr Waldmann

TV 1883 Schriesheim e.V.

Kanonuri Kladnd e.s. /Czech Republic

20.8.2018

Luca Schmitz

VfL Red Hocks Kaufering

UHC Waldkirch-St.Gallen /Switzerland

31.8.2018

Andris Blumbahs

Red Devils Wernigerode

Floorball Club Talsi /Latvia

3.9.2018

Simon Lange

DJK Holzbuttgen

Karlstad IBF ungdom /Sweden

3.9.2018

Henry Isoksela

Red Devils Wernigerode

Kirkkojärven Loiske /Finland

3.9.2018

Miro Kortelainen

Red Devils Wernigerode

Turun Veto ja Vihellys /Finland

3.9.2018

Samuli Granlund

Red Devils Wernigerode

Westend Indians /Finland

3.9.2018

Sami Ärlig

UHC Sparkasse Weissenfels

Pirkkalan Pirkat /Finland

3.9.2018

Jerry Montonen

SG BA Tempelhof-Schöneberg e.V.

Turun Kauppatieteiden Ylioppilaat /Finland

3.9.2018

Ismael Hallbäck

SG BA Tempelhof-Schöneberg e.V.

KFUM Orebro Innebandy /Sweden

3.9.2018

Henry Backman

UHC Sparkasse Weissenfels

Salibandyseura Vaasa ry /Finland

5.9.2018

Juraj Gallo

VfL Red Hocks Kaufering

SK 1.FBC Trencin /Slovakia

6.9.2018

Ondrej Bachtik

FC Rennsteig Avalanche e.V.

Florbal Chodov /Czech Republic

7.9.2018

Tomas Koldinsky

FC Rennsteig Avalanche e.V.

FbC Hradec Kralove /Czech Republic

7.9.2018

David Suter

ETV Piranhas Hamburg

UHC Winterthur United /Switzerland

10.9.2018

Toni Vuorsalo

TV Lilienthal

Greasers FBC /Finland

10.9.2018

Marek Kovar

FC Rennsteig Avalanche e.V.

Florbal Nachod /Czech Republic

10.9.2018

Leah Bartz

SSF Dragons Bonn

FBC Sundsvall Ungdom /Sweden

10.9.2018

Jakub Dite

FC Rennsteig Avalanche e.V.

Florbal Nachod /Czech Republic

10.9.2018

Daniel Fournier

SC Siemensstadt e.V.

ASPTT Nancy-Laxou Floorball /France

20.9.2018

Simone Schwarz

ETV Piranhas Hamburg

Alvsjö AIK /Sweden

24.9.2018

Victor Broberg

TSV Rohrdorf-Thansau

Eslövs IBF /Sweden

24.9.2018

Martins Plume

Berliner FK e.V.

(no club) /Latvia

27.9.2018*

Natalija Sreibere

FC Stern Munchen

FK Rigas Lauvas /Latvia

8.10.2018

Ursina Jaeger

SV03 Tubingen

Floorball Zurich Lioness /Switzerland

8.10.2018

Nandini Fahlström

Berliner Turnerschaft Korporation e.V.

IBF Leksand /Sweden

8.10.2018*

Asko Heinaro

PSV Wikinger München

Hesan Kukot ry /Finland

NC

Joel Salo

FC Rennsteig Avalanche e.V.

SC Muden Pallo /Finland

NC

Herkko Partanen

FC Rennsteig Avalanche e.V.

SC Muden Pallo /Finland

NC

Kaspars Stromanis

SCW Gottingen von 11913 e.V.

Biedribas Kuldigas florbola klubs /Latvia

17.10.2018*

To Hungary

PlayerTo ClubFrom ClubValid from
Bondor Csaba Szönyi Palankdöngetök köre SG BA Tempelhof BAT Berlin /Germany13.8.2018

Peter Pfneiszli

Szönyi Palankdöngetök köre

Benlose Floorball Club /Denmark

13.8.2018

Pozsony Balazs Bendeguz

Dunai Krokodilok

UHC Basel United /Switzerland

26.9.2018**

To Italy

Player

To Club

From Club

Valid from

Sophie Krentzel

FC Milano

SU Wiener Floorball Verein /Austria

29.6.2018*

Andre Lagerkvist

FC Milano

Gottsunda IBF /Sweden

23.7.2018

Katarina Karaskova FC Milano Sportovy klub LIDO /Slovakia13.8.2018

Giulia Nardi

Viking Roma FC

FBS Bohemians /Czech Republic

24.9.2018


To Latvia

Player To Club From Club Valid from
Janis Rajeckis FK Lekrings Kloten-Dietlikon Jets / Switzerland 6.8.2018
Eduards Sture Ulbroka Århus Floorball Klub TST /Denmark 6.8.2018

Martins Kazis

Legions Grobinas novads

Cambridge Floorball Club /United Kingdom

3.9.2018

Renats Degins

Florbola klubs Kekavas Bulldogs

Floorball Thurgau /Switzerland

10.9.2018

Ritvars Berzins

Kocenu sporta club team Rubene

Harstad IBK /Norway

10.9.2018

Janis Tolmanis

Biedriba Florbola klubs Valka

Eesti Maaulikooli Spordiklubi /Estonia

24.9.2018

Karlis Kontrims

FK NND

Hot Shots Innsbruck /Austria

1.10.2018

Nikola Biezuma

Florbola klubs Kekavas Bulldogs

Eräviikingit ry /Finland

8.10.2018

Maksims Terehovs

Rezeknes BJSS

EMU SR /Estonia

NC

Nanna Moller Sorensen

FK NND

Fredrikshavn Blackhawks Floorball Club /Denmark

NC

To The Netherlands

Player

To Club

From Club

Valid from

Evgenia Domnenkova

HSK Floorball

London Sharks Floorball club /Great Britain

17.1.2018*

Mikko Niiva UFC Utrecht Salibandyseura Welhot /Finland 6.8.2018
Henna Määttä Floorball Agents - Amsterdam Hot Chilis Rumlang-Regensdorf /Switzerland 6.8.2018*
Marek Kosco D.S.F.V. Blue Falcons AC Sparta Praha /Czech Republic13.8.2018

Sami Ilonen

Amsterdam Agents

Hakunilan Kisa ry /Finland

3.9.2018

Sander Willeboordse

Tilburg Floorball

Black Angels /Czech Republic

10.9.2018

Aatu Kivikoski

Floorball Agents Amsterdam

FC Kraainem Tigers /Belgium

10.9.2018

Jesperi Räsänen

UFC Groningen

Koovee /Finland

24.9.2018

Andreas Erlström

U.C. Face Off

IBK Lund /Sweden

24.9.2018

Edgars Daugulis

D.S.F.V. Blue Falcons

/Latvia

18.10.2018*

To Norway

Player

To Club

From Club

Valid from

Fredrik Lindberg

SK Trygg Lade

Ekerö IK /Sweden

25.1.2018*

Håkan Groth

Sarpsborg IBK

Hagfors IBS /Sweden

1.7.2018

Robin Kulpakko

NOR 92 Innebandyklubb

Floda Innebandyklubb /Sweden

1.7.2018

Hampus Wackfelt

Sarpsborg IBK

Dingle AIK /Sweden

1.7.2018

Victoria PedersenSarpsborg IBK Marstrunds IBK /Sweden1.7.2018
Olav Ansnes FalkeidGjelleråsen IFUmeå City IBK /Sweden1.7.2018

Teemu Kantanen

Tunet IBK

Verbano Unihockey Gordola /Switzerland

20.8.2018

Toms Niedre

Harstadt IBK

FK Bauska /Latvia

20.8.2018

Andreas Nordli

Gjelleråsen IF

Kais Mora IF /Sweden

27.8.2018

Andreas Ansnes Falkeid

Sveiva Innebandy

Team Thorengruppen SK /Sweden

27.8.2018

Simon Sandman

Sandnes IBK

Rotebro Floorball Club /Sweden

28.8.2018

Linus Dahlstrom

Sandnes IBK

Strangnas IBK /Sweden

28.8.2018

Ida Rajamäki

Tunet IBK

TPS Salibandy ry /Finland

30.8.2018

Oscar Antero Ojala

LYN Innebandy

Olofströms IBK /Sweden

3.9.2018

Leevi Lahtinen

Tunet IBK

Salibandyseura Welhot /Finland

3.9.2018

Janos Muller

Sarpsborg IBK

Phoenix Fireball SE /Hungary

3.9.2018

Albin Bruus Green

Tunet IBK

IBF Falun Ungdom /Sweden

10.9.2018

Pavel Semenov

Harstad IBK

Eesti Maalihoki Spordiklubi MTU /Estonia

10.9.2018

Emil Skog

Sarpsborg Innebandyklubb

Östra Sportklubben /Sweden

10.9.2018

Rasmus Andegras

Greåker IBK

Täfteå IK /Sweden

11.9.2018

Linus Söderblom

NOR 92 Innebandyklubb

Stenungsunds IBK /Sweden

11.9.2018

Erik Jesper Skogsberg

Sagene IF

Karlstad IBF Bredd /Sweden

13.9.2018*

Johan Larsson

Sarpsborg Innebandyklubb

SK Örnen /Sweden

17.9.2018

Anders Nese

Lye IL Innebandy

London Sharks Floorball Club /United Kingdom

25.9.2018

Fredrik Gjodalstuen

Sarpsborg Innebandyklubb

FC Helsingborg /Sweden

25.9.2018

Lina Karlsson

Tromso Innebandyklubb

SK Vide /Sweden

26.9.2018*

Ragnar Kranberg

Harstad Innebandyklubb

Sparta Spordiselts /Estonia

1.10.2018

Nicolas Zwiersch

Sagene IF

Westbo IBK /Sweden

4.10.2018*

Victoria Wester

Sarpsborg Innebandyklubb

Hagfors IF Ungdom /Sweden

11.10.2018*

Cindy Ida Larsen

Haugerud IF

Team Aarhus Floorball /Denmark

NC

Mats Larsen

Fredrikstad IBK

CDE Unihockey Floorball Leganes /Spain

15.10.2018

Joel Wiik Nedrup

Ullensaker/Kisa IL

Kustens IF Innebandy Halmastad /Sweden

NC


To Poland

Player To Club From ClubValid from

Alan Fliegner

UKS Prus Zary

TV Eiche Horn Bremen /Germany

14.8.2018*

Krzysztof Rybacki

Muks Zielonka

FC Breda /The Netherlands

20.8.2018

Adam Roman FliegnerUKS Prus ZaryTV Eiche Horn Bremen /Germany27.8.2018

Maksym Helman

UKS Floorball Gorzow wlkp

Malmo FBC /Sweden

3.9.2018

To Singapore

Player To Club From ClubValid from
Asser Jääskeläinen Nhac Tre No.1 Classic /Finland NC


To Slovakia
Player To Club From Club Valid from
Jakub Ondrasik SK 1.FBC Trencin Cambridge Falcons /UK 13.8.2018

Ivan Tomco

FK Florko Košice

Tatran Střešovice /Czech Republic

3.9.2018

Ignacio Fernandez Luengo

VSK PdF UK Hurikan Bratislava

CUF Las Rozas /Spain

27.8.2018

Marek Valachovic

SK Hargasova Zahorska Bystrica

Rodovre Floorball Club /Denmark

20.8.2018

Livia Gregorova

VSK PdF UK Hurikan Bratislava

1. SC Vitkovice /Czech Republic

3.9.2018*

Zdenek Krivak

Floorball Centrum Skala

Orel Uhersky Brod /Czech Republic

10.9.2018

Peter Nehila

TJA FbO Nizna

Tatran Střešovice /Czech Republic

24.9.2018

Matus Oravec

VSK PdF UK Hurikan Bratislava

Warwick Floorball Club /United Kingdom

1.10.2018

Jakub Skyslak

Sportovy Klub Lido

FBK Vosy Praha /Czech Republic

1.10.2018

Slavomir Haberajter

SK Ice Players Sered

FBS Slavia Plzen /Czech Republic

8.10.2018

Matus Pijala

FBC White Eagles Bratislava

TVZ Wikings /Austria

8.10.2018


To Spain

Player

To Club

From Club

Valid from

Mathias Pessi

Floorball Escorial

Burås IK /Sweden

20.6.2018*

Fabio Redha

UHK Madrid

UHC Geneva /Switzerland

1.7.2018

Javier Ortega Sanchez

Floorball Escorial

West Coast Floorball Club Glasgow /United Kingdom

23.7.2018

Guillermo Acevedo Perosanz

Fenix San Lorenzo

Nantes Floorball /France

10.9.2018

Joel Janson Club Deportivo Floorball Fuengirola Särö Seahawks IBK /Sweden 24.9.2018

Niko Kyyhkynen

Club Deportivo Floorball Fuengirola

(no club) /Finland

25.9.2018*

Tavi Saarso

Club Deportivo Floorball Fuengirola

(no club) /Finland

25.9.2018*

Roope Ritala

Club Deportivo Floorball Fuengirola

(no club) /Finland

25.9.2018*

Erkka Högström

Club Deportivo Floorball Fuengirola

Lapinjärven Pallo /Finland

3.10.2018*

Veronica Algerstam

CUF Leganes

Sandvikens AIK Innebandy /Sweden

Cancelled


To Sweden

Player

To Club

From Club

Valid from

Elise Larsson Löfnertz

Landvetter IBK Wings

Basingstoke Phoenix /United Kingdom

21.6.2018**

Lara Heini

Pixbo Wallenstam IBK

Piranha Chur /Switzerland

1.7.2018

Denisa Ratajova

Pixbo Wallenstam IBK

SB-Pro /Finland

1.7.2018

Mia Karjalainen

Pixbo Wallenstam IBK

Porvoon Salibandyseura /Finland

1.7.2018

Kasper Malmsten

FBI Tullinge

Unihockey Langenthal /Switzerland

2.7.2018

Milla Nordlund

Endre IF

TPS Salibandy ry /Finland

2.7.2018

Fredrik Holtz

Hagunda IF

HC Rychenberg Winterthur /Switzerland

9.7.2018

Johan Samuelsson

IBF Falun

Unihockey Tigers Langnau /Switzerland

16.7.2018

Tuomas Sanaksenaho

Haparanda AIK

SBT Tornio /Finland

23.7.2018

Jani Ruonamaa

Haparanda AIK

Sastamolo Kings /Finland

30.07.2018

Ondrej Nemecek

Linköping IBK

Tatran Stresovice /Czech Republic

30.07.2018

Dennis Larsen

Hagfors IBS

Sarpsborgs IBK /Norway

6.8.2018

Henrik Osterås Hagfors IBS Sarpsborgs IBK /Norway 6.8.2018
Oskar Henriksson Lindås Rasta IBK UHC Uster /Switzerland8.8.2018

Jaakko Lehto

Haparanda AIK

Säihkysääret /Finland

10.8.2018*

Lari Hooli

Haparanda AIK

Säihkysääret /Finland

10.8.2018*

Heikki Hirvisuo Visby Innebandyklubb TPS Salibandy /Finland 13.8.2018
Tim Braillard Mullsjö AIS UHC Alligator Malans /Switzerland 13.8.2018
Markus Jelsnes Mullsjö AIS Sarpsborg Innebandyklubb /Norway 13.8.2018

Oona Kauppi

IKSU

Koovee /Finland

14.8.2018

Veera Kauppi

IKSU

Koovee /Finland

14.8.2018

Camilla Olshov

IBK Lund

Viking Roma Floorball Club /Italy

20.8.2018

Tereza Urbankova Malmö FBC Florbal Chodov /Czech Republic20.8.2018
Rasmus Sundstedt Storvreta IBK HC Rychenberg Winterthur /Switzerland17.8.2018

Anders Sahlin

Floorball Club Bollnäs

Greåker IBK /Norway

20.8.2018

Manuel Maurer

Växjö Innebandyklubb

Floorball Köniz /Switzerland

20.8.2018

Fredrik Gjödalstuen

FC Helsingborg

Sarpsborg IBK /Norway

27.8.2018

Marcus Hamrin

Hovslätts IK

Sarpsborg IBK /Norway

27.8.2018

Tina Lundmark

IBF Dalen

Tunet IBK /Norway

27.8.2018

Vincent Jordan

Arlanda IBK

SG BA Tempelhof e.V. /Germany

27.8.2018

Patrik Salminen

IBF Backadalen

Vanlose Floorball /Denmark

27.8.2018

Klara Löfgren

Älvsjö AIK IBF

Tunet IBK /Norway

27.8.2018

Johanna Dahlin

Rasunda IS

Red Ants Rychenberg Winterthur /Switzerland

27.8.2018

Alva Sjölund

Örnsköldsvik IBK

Sveiva IB /Norway

3.9.2018

Gerdo Unga

Kais Mora IF

Sparta Team /Estonia

3.9.2018

Håkan Bråten Groth

Hagfors IBS

Sarpsborgs IBK /Norway

3.9.2018

Erik Storgards

IK Sirius IBK

Esport Oilers /Finland

3.9.2018

Trine Olafsrud

AIK IBF

Vagsbygd Innebandy /Norway

3.9.2018

Frida Tjärnström

Örnsköldsvik IBK

Sveiva IB /Norway

3.9.2018

Filip Halvorsrod

Nilsby IK

Sveiva /Norway

3.9.2018

Jere Stålnacke

Haparanda AIK

SBT Tornio /Finland

6.9.2018*

Johan Emriksson

IBK Östhammar

Sagene IF /Norway

7.9.2018*

Lisa Hagborg Olsson

Tyresö Trollbäcken IBK

Bydo Monolitten Innebandy /Norway

10.9.2018

Mara Manser

FBC Lerum

Wizards Bern Burgdorf /Switzerland

10.9.2018

Pauline Meneust

Telge SIBK

Lyon Floorball Club /France

10.9.2018

Marcus Hjärner

Gottsunda IBF

IF Fram /Finland

10.9.2018

Julie Gidske

IBK Lockerud Mariestad

Sveiva IBK /Norway

10.9.2018

Kalle Oivanen

Storvreta IBK

SC Hawks /Finland

11.9.2018

Mika Lintulahti

Haparanda AIK

(no club) /Finland

14.9.2018*

Juho Pirttimaa

Haparanda AIK

SBT Tornio ry /Finland

14.9.2018*

Kristoffer Larsbråten Bakke

Karlstad Innebandy

Sveiva IB /Norway

17.9.2018

Kare Westerlund

Östermalms IBK

Ottopojat /Finland

19.9.2018*

Jussi Hytönen

Haparanda AIK

(no club) /Finland

20.9.2018*

Jesper Johansson

Skoghall Innebandy

Floorball Köniz /Switzerland

21.9.2018

Jonathan Kuysten

IK Zenith

Cambridge FC /Canada

24.9.2018

Pieter-Jan Maekelbergh

Burås IK

Juventus Floorball club /Belgium

24.9.2018

Robert Fox

Rotebro IS Floorball Club

NOR 92 IBK /Norway

24.9.2018

Nicolas Flathmann

IK Zenith

Unihockey Rheintal Gators Widnau /Switzerland

24.9.2018

Tristan Walsh

IK Zenith

Hamilton IBK /Canada

24.9.2018

Taylor Walsh

IK Zenith

Hamilton IBK /Canada

24.9.2018

Michael Hudson

IK Zenith

Toronto United /Canada

24.9.2018

Chalverat Celine

Rasunda IS

Red Ants Winterthur /Switzerland

24.9.2018

Kasperi Kantonen

Djurgårdens IF IBS

O2-Jyväskylä /Finland

25.9.2018

Daniel Johannesen

Överby IBK

Halden IBK /Norway

1.10.2018

Alexander Andersson

Spöland Vännäs IF

Tiller Tinkerbells IBK /Norway

1.10.2018

Andreas Franke

Linköping Universitet AIF IBK

ETV Piranhhas Hamburg /Germany

1.10.2018

Jesper Jansson

IFK Väse

Tunet IBK /Norway

3.10.2018

Amir Chehrehnegar

FBC Moröbacke

IK Akerselva /Norway

3.10.2018

Joonas Lantto

Haparanda AIK

(no club) /Finland

5.10.2018*

Päivi Syväjärvi

Haparanda AIK

(no club) /Finland

5.10.2018*

Eemeli Frantti

Haparanda AIK

(no club) /Finland

5.10.2018*

Timofey Schidlovskiy

Pixbo Wallenstam IBF

Saint Petersburg United /Russia

8.10.2018

Jonas Wiederkehr

Pixbo Wallenstam IBF

Grasshopper Club Zurich /Switzerland

8.10.2018

Nadine Schenk

Sundbybergs IK

UH Zulgtal Eagles /Switzerland

8.10.2018

David Jaros

Sörgårdens IBF

FC Breda /Netherlands

8.10.2018

Susanne Tikkala

Haparanda AIK

(no club) /Finland

11.10.2018*

Ida Hjorth

Malmö Floorball Club Ungdom

Karup Kolvar Idrottsklubb /Sweden

NC

Tanel Kasenurm

KAIS Mora

Unihockey Basel Regio /Switzerland

15.10.2018

Kevin Karlsson

IBK Landskrona

IF Fram /Finland

NC

Ludvig Nyåker

BKI Sunnanå

Ulllensaker Kisa IL /Norway

NC

To Switzerland

Player

To Club

From Club

Valid from

Tomas Kucharic

ULA Unihockey Lagenthal

TJ Znojmo /Czech Republic

Cancelled

Markus Piittisjärvi

Unihockey Luzern

M-Team /Finland

1.7.2018

Juha Rautiainen

Ticino Unihockey

Salibandyseura Welhot /Finland

1.7.2018

Kaapo Savinainen

UHC Uster

Happee /Finland

1.7.2018

Joakim Fors

Ticino Unihockey

FBC Lerum /Sweden

1.7.2018

Jonne Junkkarinen

Floorball Köniz

Happee ry /Finland

1.7.2018

Sara Piispa

Unihockey Berner Oberland

Erä Viikingit /Finland

1.7.2018

Emma Hartwall

Unihockey Berner Oberland

Ådalens Idrottsförening /Finland

1.7.2018

Senni Hietanen

Unihockey Berner Oberland

KooVee /Finland

1.7.2018

Sami Aalto

Regazzi Verbano UH Gordola

Loviisan TOR /FInland

1.7.2018

Niko Kaerla

Regazzi Verbano UH Gordola

Rauman SalBa /Finland

1.7.2018

Tomi Lahti

Regazzi Verbano UH Gordola

Rauman SalBa /Finland

1.7.2018

Dominik Klimscha

Vipers InnerSchwyz

FBC Ostrava /Czech Republic

1.7.2018

Tuomas Rautiainen

Sportiva Unihockey Mendrisiotto

Salibandyseura Welhot /Finland

1.7.2018

Katarina Klapitova

Kloten-Dietlikon Jets

1. SC Vitkovice /Czech Republic

1.7.2018

Natalie Martinakova

Kloten-Dietlikon Jets

1. SC Vitkovice /Czech Republic

1.7.2018

Oskar Lund

UHC Lok Reinach

IBK Sundsvall /Sweden

1.7.2018

Patrik Rokka

Zug United

IBK Dalen /Sweden

1.7.2018

Andreas Dahlqvist

Zug United

Gävle GIK /Sweden

1.7.2018

Krista Nieminen

Unihockey Berner Oberland

Porvoon Salibandyseura /Finland

1.7.2018

Elsa Frisk

Kloten-Dietlikon Jets

IBK Dalen /Sweden

1.7.2018

Miro Lehtinen

SV Wiler-Ersigen

Classic /Finland

1.7.2018

Manuel Häberli

Grauholz-Zollikofen

Strasbourg Sentinelles /France

1.7.2018

Carl Kostov-Bredberg

Zug United

IK Sirius IBK/ Sweden

1.7.2018

Mikko SaarnioHC Rychenberg Winterthur Oulun Luistinseura /Finland1.7.2018
Tuomas Iiskola Floorball Köniz Eräviikingit /Finland

1.7.2018

Santeri Toropainen

HC Rychenberg Winterthur

Westend Indians /Finland

1.7.2018

Minttu Virtanen SU Mendrisiotto Päijät-Hämeen Salibandyseura ry /Finland

1.7.2018

Claudio Thoma Floorball Thurgau Örsnköldsvik IBK /Sweden 1.7.2018

Roosa Virtanen

SU Mendrisiotto

Päijät-Hämeen Salibandyseura ry /Finland

1.7.2018

Olli Laukkanen

SU Mendrisiotto

Vehmersalmen Vesa /Finland

2.7.2018

Jakub Sarka

Ticino Unihockey

FbS Bohemians /Czech Republic

2.7.2018

Lauri Viitala

Floorball Thurgau

Steelers Hämeenlinna /Finland

9.7.2018

Timo Einiö

Red Devils March-Höfe Altendorf

HIFK /Finland

9.7.2018

Tero Saaristo

Floorball Thurgau

SB Vaasa /Finland

9.7.2018

Olivier Hirschi

Floorball Köniz

Grimsta AIK /Sweden

9.7.2018

Julian Ruger

Red Devils March-Höfe Altendorf

FC Stein Munchen 1919 e.V./ Germany

9.7.2018

Jakub Laus

SV Wiler Ersigen

Bulldogs Brno /Czech Republic

9.7.2018

Vojtech Kucera

SV Wiler Ersigen

Bulldogs Brno /Czech Republic

9.7.2018

Joel Kanebjörk

UHC Uster

Orebro Innebandy /Sweden

9.7.2018

Ella Norgren

UC Yverdon

Gottsunda IBF /Sweden

9.7.2018*

Orsolya Stipsicz

UH Red Lions Frauenfeld

Phoenix Fireball SE /Hungary

16.7.2018

Erik Härkönen

Unihockey Tigers Langnau

Rauman SalBa /Finland

16.7.2018

Tommi Tilus

HC Rychenberg Winterthur

Nibacos Kokkola ry /Finland

16.7.2018

Janne Uotila

Jona-Uznach Flames

Blackbirds United /Finland

16.7.2018

Henry Mattsson

Jona-Uznach Flames

Ådalens Idrottsförening /Finland

16.7.2018

Keni Rautio

Jona-Uznach Flames

Ådalens Idrottsförening /Finland

16.7.2018

Jakob Bohls

SV Wiler-Ersigen

ETV Hamburg /Germany

16.7.2018

Leon Schweiger

SV Wiler-Ersigen

TV Eiche Horn Bremen /Germany

16.7.2018

Ida Suikka

Floorball Riders Dürnten-Bubikon-Rüti

NST Lappeenranta /Finland

16.7.2018

Sanni Nieminen

Piranha Chur

Salibandy Club Classic /Finland

16.7.2018

Zlatica Vseteckova

Ad Astra Sarnen

SK K2 Prostejov /Czech Republic

23.7.2018

Dora Blanka Benyo

Red Ants Rychenberg Winterthur

Egri Varosi Sportiskola /Hungary

23.7.2018

Mikko Aho

Hornets Regio Moosseedorf Worblental

Ilves Salibandy /Finland

30.07.2018

Eva Krauskopfova

Wizards Bern Burgdorf

Florbal Chodov /Czech Republic

30.7.2018

Yannick Jaunin

UHC Kloten-Dietlikon Jets

TPS Salibandy /Finland

31.7.2018

Max Blanke

Iron Marmots Davos Klosters

UHC Sparkasse Weissenfels /Germany

6.8.2018

Petr Brautferger

Floorball Thurgau

Tatran Stresovice /Czech Republic

6.8.2018

Aneta Tvrznikova

Zug United

TJ Sokol Kralovske Vinohrady

6.8.2018

Markku Hänninen

UHC Visper Lions

Porvoon Salibandyseura /Finland

6.8.2018
Konsta Koskimies Iron Marmots Davos Klosters NST Lappeenranta /Finland6.8.2018
Dennis Blomberg Chur Unihockey Djurgårdens IF/ Sweden7.8.2018
Filip Grapne Chur UnihockeyDjurgårdens IF /Sweden 7.8.2018
David Rytych Chur UnihockeyFlorbal MB /Czech Republic 7.8.2018
Johannes JokinenUHC Kloten-Dietlikon Jets FBC Kalmarsund /Sweden 10.8.2018
Sohvi Vihavainen Unihockey Basel Regio RSS Panthers /Finland 13.8.2018
Michael Grandchamp Lausanne universite club unihockey Tornado Brussels Floorball /Belgium 13.8.2018
Donatella Mäder

UC Yverdon

Renods oli la Halpe /Belgium

13.8.2018

Jenni Selenius Unihockey Basel Regio RSS Panthers /Finland13.8.2018
Petra Mandatova Unihockey Basel Regio 1. SC Vitkovice /Czech Republic13.8.2018
Juha Pekka KuittinenFloorball Fribourg Red Devils Wernigerode /Germany 13.8.2018
Miia Murtorinne SU MendrisiottoPorvoon Salibandyseura /Finland 13.8.2018
Ada HiltunenUnihockey Basel Regio EräViikingit /Finland13.8.2018
Sari Kaarela Unihockey Basel RegioM-team /Finland 13.8.2018
David SimekUHC Thun

FbS Bohemians /Czech Republic

13.8.2018

Kia Lehmusvuori

UHC Laupen ZH

Ådalensif Rf. /Finland

13.8.2018

Frederike Strahl

Wizards Bern Burgdorf

TSV Neuwittenbek /Germany

27.8.2018

Mari Aanerud

Piranha Chur

Älvsjö AIK IBF /Sweden

27.8.2018

Oscar Eriksson ElfsbergUHC Alligator Malans FBC Lerum /Sweden

3.9.2018

Gustav Peters

HC Rychenberg Winterthur

Floor Fighters Chemnitz e.V. /Germany

3.9.2018

Weronika Noga

Zug United

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk /Poland

3.9.2018

Tim Lemke

Zurisee Unihockey ZKH

SG BA Tempelhof-Schoneberg e.V. /Germany

3.9.2018

Danek Tadeas

Zug United

Floorball Chodov /Czech Republic

10.9.2018

Kalle Tuominen

Floorball Köniz

FBT Karhut /Finland

10.9.2018

Tjorven Dethlefsen

Floorball Thurgau

TSV Neuwittenbek /Germany

10.9.2018

Aneta Smidova

UH Lejon Zäziwil

FbS Bohemians /Czech Republic

17.9.2018

Elina Jeige

UC Yverdon

Florbola klubs Kekavas Bulldogs /Latvia

24.9.2018

Federico Di Gia

Ticino Unihockey

Viking Roma FC /Italy

3.10.2018

Lisa Westerlund

Piranha Academy Regio

Viking Åland Sport Club /Finland

8.10.2018

To United Kingdom

Player

To Club

From Club

Valid from

Thomas Joutsikoski

Hastings Predators Floorball Club

Kloten-Bulach Jets /Switzerland

14.3.2018*

Christopher Demierre

Hastings Predators Floorball Club

Eagle´s UHC Aigle /Switzerland

16.7.2018

Elise Larsson Löfnertz

Basingstoke Phoenix

Landvetter IBK Wings /Sweden

12.9.2018**

Alessio Cimaglia

Dunblane Floorball Club

Viking Roma FC /Italy

1.10.2018

Annija Anikejeva

Fife Floorball Club Scotland

FK NND /Latvia

8.10.2018

Miriam Fittipaldi

West Coast Floorball Club

SU Mendrisiotto /Italy

3.10.2018*

Eliska Sifnerova

West Coast Floorball Club

Tatran Střešovice /Czech Republic

4.10.2018*

* The player has not had a license / played for at least two years
** The player is under 15 years old
*** Overseas student
**** Can play in Swiss Cup before 1st of July 2018

Floorball Tweets

IFF Facebook

IFF Flickr      Instagram