IFF
 
     
One World — One Ball


Transfer List 2014

NC = Not Completed (Normally the fee 200 CHF is not yet paid, or only partly paid)
Transfers are not published until signed by the national Association of the giving Club.

To Australia

Player To Club From Club Valid
 Roger Kuntz Revolutions Sharks Vipers Inner Schwyz/Switzerland 01.01.2014 ***
Calle Alsterfors Floorball ACT Tiunda Idrottsförening/Sweden 16.7.2014
Christian MeyerSDK United Virtus Wohlen/Switzerland 20.10.2014


To Austria

Player To Club From Club Valid
Patrik Gustafsson UHC Wild Boys Innsbruck No Club/Sweden 8.5.2014 *
Matthias Gerl UHC Wild Boys Innsbruck ASV Sterzing/Italy 17.5.2014 *
 Daniel Walti HFC Feldkirch Knights FB Agents Amsterdam/Netherlands 1.7.2014
Fredrik Mansson Hot Shots Innsbruck Club does not exist/Sweden 1.9.2014 *
Joni Lempinen HFC Feldkirch Knights O-2 Jyväskylä/Finland 1.9.2014
Josselin Guedon Hot Shots Innsbruck Lestrolls Annecy FBC/France 8.9.2014
Ester Brunclikova VSV-Unihockey FBS Bohemians/Czech Republic 22.9.2014
Lukas Angst TVE Wikings Zell am See Zürisee Unihockey 23.9.2014
Barta Vit SU Wiener FV TJ Znojmo/Czech Republic 24.9.2014
Gasper Benedicic Hot Shots Innsbruck FBK Olimpija Ljubljana/Slovenia 10.10.2014
Henry Nurmi SU Winer FV Esport Oilers/Finland 20.10.2014


To Belgium

Player To Club From Club Valid
Filip Persson FBC Loups de Lux Pixbo Wallenstam/Sweden 29.9.2014
Karl Burgmann Tornado ASBL Team Klinikum Nürnberg/Germany 29.9.2014
Juan Manuel Castro Gomez Les Renards de la Hulpe Club Unihockey Madrid/Spain 27.10.2014
Mikko Tuovinen FBC Loups de Lux ASPTT Nancy Laxou FB/France 1.12.2014

To Canada

PlayerTo ClubFrom ClubValid
Matt Smith Ottawa Blizzard FBC Pixbo Wallenstam IBF/Sweden 22.1.2015

To Czech Republic

Player To Club From Club Valid
Mirva Laitinen 1.SC Vitkovice SB-Pro/Finland 9.7.2014
Julius Jousi 1.SC Vitkovice Westend Indians/Finlands 9.7.2014
Petr Kolos Florbal MB HC Rychenberg Winterthur/Switzerland 10.7.2014
 David Baros Bulldogs Brno SK Slavia SPV DFA Nitra/Slovakia 16.7.2014
Martin Koutny Brno Bulldogs Zug United/Switzerland 28.7.2014
Anze Burnik AC Sparta Praha FBK Insport Skofja Loka/Slovenia 7.8.2014
Milan Kovac Panthers Otrokovice M-Sport Salming-Team/Slovakia 11.8.2014
Ladislav Gal 1. SC Vitkovice ATU Kosice/Slovakia 18.8.2014
Ivan Ponomarev FBC Ceska Lipa FBC Spartak/Russia 18.8.2014
Anna Urbanova FBC Liberec Floorball Uri/Switzerland 18.8.2014
Marek Kosco AC Sparta Praha FBC Grasshoppers AC Uniza Zilina/Slovakia 25.8.2014
 Jan Manzunec FB Hurrican Korlovy Varg UHC Döbeln/Germany 1.9.2014
 Tomas Joska Red Dragons Hurovice SSC Leipzig/Germany 1.9.2014
Martin Stvan FbC Rokycany SSC Leipzig/Germany 1.9.2014
Johan Kangas FBC Texas Toijalan Nuorisoseura/Finland 8.9.2014
 Martina Capkova Herbadent SJM Praha 11 Kais Mora IF/Sweden 15.9.2014
Jaroslav Tall FBS FBS Hattrick Brno FBC Mikulas Presov/Slovakia 15.9.2014
Filip Ullman Tatran Stresovice Djurgårdens IF IBS/Sweden 19.9.2014
Antonin Svehla FBS FBS Hattrick Brno Floor Fighters Chemnitz/Germany 22.9.2014
Petr Mandok TJ Sokol Mukarov UC Gargazon/Italy 22.9.2014
Ales Valenta Sabots Jihlava ASKÖ UHC Linz/Austria 22.9.2014
Tomas Janca FBK Spartak Hluk SK 1.FBC Trencin/Slovakia 22.9.2014
Petr Panek Florbal MB Unihockey Igels Dresden/Germany 25.9.2014
Lenka Cuprakova FBC Ostrava FBC Mikulas Presov/Slovakia 26.9.2014
Sarka Bolova Herbadent Praha MKSS FBK Kysucke Nove Mesto/Slovakia 29.9.2014
Jana Zderkova Dyvoky Kocky NIS FK-ZS Nemsova/Slovakia 29.9.2014
Jiri Buchta TJ Sokol Kralovske Vinohrady Unihockey Igels Dresden/Germany 29.9.2014
Elmeri Heikkilä TJ JM Chodov Nokian Palloseura/Finland 1.10.2014**
Martin Varta FBK Jesenik Vipers Inner Schwyz/Switzerland 6.10.2014
Jan Rybak 2.F.K Petrovice VFL "Red Hocks" Kaufering/Germany 20.10.2014
Michal Hrabcak FBC Hattrick Brno FBC Mikulas Presov/Slovakia 27.10.2014
Jakub Skvarna FbC Mac Eagles Brno FBC Grashoppers AC Uniza Zilina/Slovakia 4.11.2014*
Ema Vasickova Drvoky Kocky SK FB Pruske/Slovakia 21.11.2014*
Petra Fabianova FBC Panthers Linköping IBK/Sweden 29.12.2014
Patrik Doza TJ JM Chodov Pixbo Wallenstam IBK/Sweden 5.1.2015
Denis Kakacka FK Horni Sucha A-Fbo Nizna/Slovakia 5.1.2015
Amanda Nordin Herbadent Praha IBF Dalen/Sweden 5.1.2015
Robert Keseli Bulldogs Brno CVC Sala/Slovakia 12.1.2015
David Holmquist TJ JM Chodov IBK Göteborg/Sweden 22.1.2015*
Leos Tucek FBC Liberec Unihockey Dresden Igels/Geremany 30.1.2015*
Veronika Suchá Dekanka Praha FB Agents/Netherlands 26.2.2015*
Andrej Mikus FBS Hattrick Brno SK Harvard Partizanske/Slovakia NC

To Denmark

Player To Club From Club Valid
Marcel Schneider AaB Floorball UHC Melerschmad-Schwanden/Switzerland 1.7.2014
Laura de Fries Benlose FBC Malmö FBC/Sweden 4.7.2014
Carina Kaarsberg Herlev FBC Malmhaug KAUM IBK/Sweden 7.8.2014
Mark Bok Rodovre FBC Malmhaus KFUM IBF/Sweden 25.8.14
Fredrik Bäckman Bronderslev FBC IBK Lockerud Mariestad/Sweden 1.9.2014
Adrian Szabo Benlose FBC ATU Kosice/Slovakia 1.9.2014
Lasse Höj Haagensen Bronderslev FBC Greåker IBK/Norway 1.9.2014
Victor Lykkegaurd Århus FBK TST FBC Ystad/Sweden 3.9.2014
Tor Bornedal Samils Bronderslev FBC Hudik Björkberg IBK/Sweden 4.9.2014
Jacob Andersson Copenhagen FC Malmhaus KFUM/Sweden 8.9.2014
Jan Hofdal-Maltesen Copenhagen FC BA Tempelhof Berlin/Germany 22.9.2014
Anne Sofie Thaarup Århus FBK TST Fröjereds IF/Sweden 26.9.2014
Pontus Kozan Vanløse FloorballFyllinge IBK/Sweden 2.1.2015
Rasmus Karlsson Bronderslev FC Hot Shots Lindås IBK/Sweden 8.1.2015

To Estonia

Player To Club From Club Valid
 Joni Koppo Jõgeva SK Tähe PoNoSeVa/Finland 7.9.2014
Iiro Liede Jõgeva SK Tähe VKTP/Finland 7.9.2014
Mika Forell Jõgeva SK Tähe VKTP/Finland 7.9.2014
Jere Nikukoski Jõgeva SK Tähe Westened Indians/Finland 7.9.2014
Roberts Livins Valga FBC Biedriba Florbala Clubs/Latvia 29.9.2014
Vladislavs Nikiforov Valga FBC Biedriba Florbala Clubs/Latvia 29.9.2014
Lars Hillar SK GAP/Saku Hovshaga AIF/Sweden 4.11.2014*
Rainer Komi SK Favoriit AaB Floorball/Denmark 29.12.2014
Toni Soikkeli Jõgeva SK Tähe Urheiluseura Imatran Voima/Finland 5.1.2015

To Finland

Player To Club From Club Valid
Jarkko Kumpulainen Ilves Floorball Thurgau/Switzerland 30.6.2014 *
 Jesper Kivipaasi SC Classic IBF Örebro/Sweden 1.7.2014
 Jesper Thorberg SC Classic Nykvarns IF/Sweden 1.7.2014
 Marie Häggström SB-Pro Team Thurengruppen/Sweden 1.7.2014
 Kimmo Kontiainen Koovee UHC Uster/Switzerland 1.7.2014
Henri Mäenpää Koovee UHC Uster/Switzerland 1.7.2014
Timo Johansson Steelers Grasshopper Club Zürich/Switzerland 1.7.2014
Lauri Kapanen Tapanilan Erä UHC Alligator Malans/Switzerland 1.7.2014
Jukka-Pekka Kinnunen Kellon Lyönti FC Helsingborg/Sweden 1.7.2014
Jaana Lirkki NST-Lappeenranta Lyon Floorball Club/France 1.7.2014
Teemu Kortelainen Tapanilan Erä HC Rychenberg/Switzerland 1.7.2014
Tommi Aro Tapanilan Erä UHC Alligator Malans/Switzerland

1.7.2014

 Heikki Pesonen Happee Floorball Thurgan/Switzerland 1.7.2014
Axel Kuch Koovee UHC Weissenfels 12.8.2014
 Otto Hämäläinen Josba Juniorit Reagazzi Verbano UH Gordola/Switzerland 18.8.2014
 Sami Saarinen Steelers Juniorisalibandy Grasshoppers Club Zurich/Switzerland 25.8.2014
Jonna Mäkelä NST-Lappeenranta KAIS Mora IF/Sweden 25.8.2014
Janne Marttila SK Jyräys CUF Leganes/Spain 25.8.2014
Lassi Tornivaara Greasers FBC TTU SK/Estonia 4.9.2014
Emils Hartmanis FBC Raseborg Knights Biedriba FBK Talsi/Latvia 4.9.2014
Sakari Lähdesmäki Hangon Hyrskyt RSU/Latvia 5.9.2014
Michal Podhrasky TPS Salibandy Tatran Stresovice/Czech Republic 8.9.2014
Christian Söderlund IF Fram Stavanger IBK/Norway 8.9.2014
Marietta Hägglund Hangon Hyrskyt FB Riders D-B-R/Switzerland 8.9.2014
Annina Mero M-Team Piranha Chur/Switzerland 8.9.2014
Szilvia Darai HUKU SZPK/Hungary 8.9.2014
Judit Meszaros HUKU SZPK/Hungary 8.9.2014
Daniel Steiger NST Lappeenranta Iron Marmots Davos Klosters/Switzerland 15.9.2014
Oskari Kangas PoNoVo UHC Weissenfels/Germany 15.9.2014
Henrik Koivistoinen PoNoVo SSC Laipzig/Germany 15.9.2014
 Joni Liikanen Blackbirds Red Devils Werningerode/Germany 15.9.2014
Janne Sjamsi VKTP SK Favoriit/Estonia 16.9.2014
Jere Kaartinen Josba Juniorit Regazzi Verbano Unihockey Gordiola/Switzerland 18.9.2014
Milan Garcar Nokian KRP Tatran Stresovice/Czech Republic 18.9.2014
Markus Östlingsson SC Saragoza Telge SIBK/Sweden 22.9.2014
Paulinen Wolf Muhoksen Urheilijat TSG GutsMuths Quedlinburg/Germany 22.9.2014
Gustav Erlandsson PSS Tyresö Trollbäcken IBK/Sweden 26.9.2014
Marjut Kinnunen Tapanilan Erä Red Ants Rychenberg Winterthur/Switzerland 29.9.2014
Maiju Kinnunen Tapanilan Erä FB Riders D-B-R/Switzerland 29.9.2014
Joonas Kuisma Westend Indians BA Tempelhof Berlin/Germany 29.9.2014
Ilkka Kittilä SBS Vaasa UHC Sparkasse Weissenfels/Germany 29.9.2014
Hannu Heinonen LAKU Tornado Brussels/Belgium 29.9.2014
Anni Salokangas TPS Salibandy Sparta Spordiselts/Estonia 29.9.2014
Juuso Happonen Espoon Ponnistus CUF Leganes/Spain 29.9.2014
Anna Huovinen TPS Salibandy Iron Marmots Davos-Klosters/Switzerland 3.10.2014
Tomi Ristola Downtown Tigers Southern Vipers F.B.C/Great Britain 6.10.2014
Aleksi Ali-Lekkala Greasers FBC TTÜ SK/Estonia 10.10.2014
Laura Kokko NST-Lappeenranta KAIS Mora IF/Sweden 13.10.2014
Stephanie Gustavsen Etelä-Kuopion Ilves IBK Göteborg/Sweden 13.10.2014
Sanna Roisko Steelers ISB Djurgårdens IF IBF/Sweden 20.10.2014
Elvis Aug Jokerit TVL Turnverein Lilienthal/Germany 21.10.2014
Jouni Vehkaoja SBS Lepsämän Suklaa UHC Alligator Malans/Switzerland 29.10.2014*
Olli Lauren TPS Salibandy IBF Göteborg/Sweden 6.11.2014
Olli Karjalainen SBS Graniitti ETV Hamburg/Germany 10.11.2014
Sami Hietaranta Korson Kaiku TTÜ SK/Estonia 14.11.2014
Iiro Liede PSS Jõgeva SK Tähe/Estonia 15.11.2014
Julle Sumén NST Lappeenranta Jõgeva SK Tähe/Estonia 17.11.2014
Mika Förell VKTP Jõgeva SK Tähe/Estonia 24.11.2014
Tuomas Kaartinen SK Jyräys CUF Leganes/Spain 24.11.2014
Joni Karttunen Karvakädet IBK Jõgeva SK Tähe/Estonia 8.12.2014
Jere Nivukoski Westend Indians Jõgeva SK Tähe/Estonia 8.12.2014
Joni Lempinen O-2 Jyväskylä HFC Feldkirch Knights/Austria 22.12.2014
Juhana Jäppilä TPSSalibandy Linköping FBC/Sweden 29.12.2014
Johannes Laitila Balls on Fire London Hammerhead Sharks/Great Britain 5.1.2015


To France

Player To Club From Club Valid
 Edin Dagasan IFK Paris Malmö FBC/Sweden 04.07.2014
Pablo Merino Almendo PUC Floorball ZSE Floorball/Spain 23.9.2014
Martin Bocquet Les Trolls Annecy FBC Sköndals IK/Sweden 29.9.2014
Loic Estève PUC Floorball Oxford University FC/Great Britain 6.10.2014
Alin David Caen Floorball ETV Hamburg/Germany 15.12.2014
Richard Michalik Les Trolls Annecy FBC SK Stonava/Czech Republic 30.12.2014
Felix Forsberg IFK Paris IBF Göteborg/Sweden 15.1.2015


To Germany

Player To Club From Club Valid
Pierre Sunneborn ASV Köln Hallsberg IF/Sweden 31.01.2014 *
Timo Koivisto ETV Piranhhas Salibandyseura Welhot/Finland 6.8.2014
Petr Waldmann TVL Turverein Lilienthal Tatran Stresovice/Czech Republic 12.8.2014
Lukas Bumbacher ETV PiranHHas UHC Zuger Highlands/Switszerland 13.8.2014
Lydia Bethge ETV Hamburg Piranhas Club Unihockey Madrid/Spain 1.9.2014
Jussi Hoikkala Floor Fighters Chemnitz TPS Salibandy/Finland 1.9.2014
Stefanie Kistler FC Stern München UHC Tuggen-Reichenburg/Switzerland 1.9.2014
Dominic Hanic VFL Kaufering FBC Ostrava/Czech Republic 3.9.2014
Ali Pekkala Floor Fighters Chemnitz FBC Turku/Finland 8.9.2014
Martin Joscak Red Hocks Kaufering Sabinovskr FBK/Slovenia 8.9.2014
Jaroslav Kincl Unihockey Igels Dresden Wizards DDM Praha/Czech Republic 8.9.2014
Filip Altman Unihockey Igels Dresden FBC Start 98/Czech Republic 8.9.2014
Rafal Fliegner TV Eiche Horn Bremen UKS Absolwent Siedlec/Poland 15.9.2014
Harri Naumanen UHC Weissenfels OLS/Finland 15.9.2014
Niklas Nordh UHC Weissenfels FBC Kalmarsund/Sweden 15.9.2014
Danny Bartholome PSV München SD FBK Jaws/Slovenia 15.9.2014
Teemu Ahokas SSC Leipzig Matinkylän SBK/Finland 15.9.2014
Aku Leino SSC Leipzig Imatran Voima/Finland 15.9.2014
Sebastian Saariokari BA Tempelhof Berlin M-Team/Finland 15.9.2014
 Joel Ekroos Red Devils Werningerode Westend Indians/Finland 17.9.2014
 Markus Piittisjärvi Red Devils Werningerode Blackbirds United/Finland 17.9.2014
Ramon Ibold Red Devils Werningerode Esport Oilers/Finland 17.9.2014
Lutz Ackermann SSF Bonn 1905 e.V SV Wiler Ersigen/Switzerland 18.9.2014
Elvis Aug TVL Turnverein Lilienthal ÅIF/Finland 18.9.2014
Miro Siljamo TVL Turnverein Lilienthal Chiefs Keijot/Finland 18.9.2014
Jarmo Eskelinen UHC Weissenfels Salibandy Naantali/Finland 18.9.2014
Caspar Friberg BA Tempelhof Berlin BK-Bärs/Finland 19.9.2014
Ivos Varhanik UHC Döbeln FBS Jihlava/Czech Republic 19.9.2014
Joonas Hauska SSC Leipzig Imatran Voima/Finland 22.9.2014
Juha Karjalainen FBC Charlottenburg Limingan Niittomiehet/Finland 22.9.2014
Berit Poulsen SV Blau-Weiss Aasee UH Lejon Zäziwi/Switzerland 22.9.2014
Alexander Burmeister TV 1883 Schriesheim SV Wiler-Ersigen/Switzerland 26.9.2014
Anneli Stephansen ETV Hamburg Bygdo Monolitten IL/Norway 29.9.2014
Mikael Aromaa Floorfighters Chemnitz SBSWirmo/Finland 29.9.2014
Harald Burger PSV München FBC Bozen/Italy 2.10.2014*
Kristztian Rab ASV Köln Tilburg Floorball/Netherlands 14.10.2014*
Kevin Pluch FC Stern München 1919 e.V. VSV Unihockey/Austria 20.10.2014*
Jessica Smulter Berliner Turnerschaft IFK Paris/France 22.10.2014*
Christian Hullgren ASV Köln Finspångs IBK/Sweden 27.10.2014*
Susanne Kildal Schilliger FC Stern München IBF Backadalen/Sweden 10.11.2014
Frank Hasenbein SSC Leipzig HSK Floorball/Netherlands 26.11.2014*
Roland Widmer FC Stern München UHC Bremgarten/Switzerland 8.12.2014
Jiri Zajac SU 1965 Nordheim e.V FBC Orca Krnov/Czech Republic 8.12.2014
Tomas Tapus WSG Magdeburg-Reform e.V. FBC Shadows Bratislava/Slovakia29.12.2014
Mikko Merilä DJK Karlsruhe-Ost OYUS/Finland29.12.2014
Michal Stefek PSV Wikinger München FBC Celande/Czech Republic29.12.2014
Rudolf Heidu VFL Red Hocks Kaufering FBC Start 98/Czech Republic30.12.2014*
Simon Kock BA Tempelhof Berlin UC. Face Off/Netherlands12.1.2015
Meret Schädler ETV Piranhas Bohrmaschine Zeiningen/Switzerland NC

To Great Britain

Player To Club From Club Valid
Ondrej Fabian London Sharks FBC Bulldogs Brno/Czech Republic 21.7.2014
Karolina Stamfestova Cambridge FBC FBS Olomouc/Czech Republic 22.10.2014*
Marco Frigg London Vikings FBC UHC Waldkirch-St Gallen/Switzerland 3.11.2014
Radim Sliva London Sharks FBC MVIL Ostrava/Czech Republic 4.11.2014*
Martin Zouhar Southern Vipers Lyon FBC/France 10.11.2014
Emil Lundgren London Sharks FBC Högdalens AIS/Sweden 17.11.2014
Michael Staub London Sharks FBC Bern Capitals/Switzerland 13.2.2015*

To Italy

Player To Club From Club Valid
Luca Palermo ASD FBC Milano VSV-Unihockey/Austria 22.9.2014
Markus Kofler ASV Sterzing London Sharks/Geat britain 22.9.2014

To Latvia

Player To Club From Club Valid
Henriks Pekalis FS Masters Tigers Kraainem FC/Belgium 16.7.2014**
Indrikis Silins RTU Sports Porvoon Salibandyseura/Finland 8.9.2014
Oskars Repke FK Kekava FBI Tullinge Ungdom/Sweden 27.10.2014
Kristina Brante FK Kekava Endre IF Undomsklubb/Sweden 27.10.2014
Salvis Suitins FK Roja Rauda-Print Kolnes IL/Norway 17.11.2014
Reinis Mirkss Kocenu SK Harstad IBK/Norway 8.12.2014
Andis Visnevskis Spordi Club Lekrings IF Hansa-Hoburg/Sweden 5.1.2015

To Netherlands

Player To Club From Club Valid
 Anna Mannheimer D.S.F.V Blue Falcons Lugi IBK/Sweden 12.03.2014 *
Andreas Bergvall Floorball Agents Malmhaug KFUM IBK/Sweden 28.03.2014 *
Tomas Strniste FC Breda MVIL Ostrava/Czech Republic 18.7.2014 *
 Adrian Mom UC Face Off Unihockey Langenthal Aarwangen/Switzerland 21.7.2014
Daniel Kiss FC Breda Phoenix Fireball SE/Hungary 25.8.2014*
Anne Hempenius UC Face Off FBC Uppsala/Sweden 8.9.2014
Ingrid Hombergen HSK Floorball Floorball Köniz/Switzerland 17.9.2014
Mika Rantala HSK Floorball SC Espoon Pelurit/Finland 18.9.2014*
Matias Köykkä HSK Floorball Korson Kaiku/Finland 18.9.2014
Anton Jacobson D.S.F.V Blue Falcons IBF Göteborg/Sweden 19.9.2014*
Lise-Lotte Gajback FB Agents Amsterdam Midsommarkransans IBK/Sweden 29.9.2014
Nina Pfelzer HSK Floorball ASV Köln/Germany 29.9.2014
Magnus Kjellman HSK Floorball Vallentuna IBK/Sweden 2.10.2014*
Eemeli Kivinen D.S.F.V Blue Falcons Pallokeisarit/Finland 6.10.2014
Matthijs ten Hag UC Face Off Unihockey Lagenthal Aaswangen/Switzerland8.12.2014
Valentin Hoffman HSK Floorball SK Zürich Affoltern/Switzerland 17.12.2014 *
Pavel Klusacek HSK Floorball FLK Zdar Bar/Czech Republic 29.12.2014
Marek Zajac FC Breda 1.SC Vitkovice/Czech Republic 30.1.2015*


To Norway

Player To Club From Club Valid
Linda Lindqvist-Rinnan Klaebu IBK Hudik Björkberg IBK/Sweden 17.02.2014 *
 Malin Lindqvist Klaebu IBK None/Sweden 17.02.2014 *
Joona Gröhn NOR 92 IBK Josba/Finland 14.7.2014
Markus Oinonen NOR 92 IBK Josba/Finland 14.7.2014
Martins Holsteins Fjell-Kameraterne IL Sigulda FK/Latvia 24.7.2014 *
Amanda Julin Sandefjord IBK Skövde IBF/Sweden 30.7.2014
Daniel Gantenbein Molde IBK Unihockey Mittelland/Switzerland 15.8.2014*
Henric Thompsson Bekkelaget Guldhedens IK/Sweden 25.8.2014
Elias Conradzon Greåker IBK Team Thorengruppen/Sweden 25.8.2014
Adam Konrad Ajer IBK Strängnäs IBK/Sweden 25.8.2014
Jim Johansson Greåker IBK FBC Engelholm 29.8.2014
Joshua Schelbert Sveiva Innebandy ZUG United 1.9.2014
Michelle Norman Tunet IBK Örnsköldsvik Innebandy/Sweden 1.9.2014
 Julia Johannesson Tunet IBK Olofströms IBK/Sweden 1.9.2014
Luize Billinska Sveiva Innebandy UHC Dietlikon/Switzerland 1.9.2014
Priede Kristaps DFI Floorball Riedrtra Kocenu SK/Latvia 5.9.2014 *
Kins Kristaps DFI Floorball Riedrtra Kocenu SK/Latvia 5.9.2014 *
Emanuel Isaksson Nidaros IBK Stenhagens KK/Sweden 11.9.2014
Nils Rukensson Vålerenga Innebandy IBF Tranås/Sweden 15.9.2014*
Jens Noser Bekkelaget IBF Norrköping/Sweden 15.9.2014
Joakim Pasanen Vålerenga Innebandy BRO IK/Sweden 15.9.2014
Manfred Thalin Sandnes IBK Stenhagens KK/Sweden 15.9.2014
Mattias Bern-Lycktman Sandnes IBK Stenhagens KK/Sweden 15.9.2014
Daniel Herrlin Sandnes IBK Morkarlby IF/Sweden 15.9.2014
Albin Stolpe Greåker IBK Hultsberg/Björkås IB/Sweden 15.9.2014
Anton Friberg Vålerenga Innebandy IBF Tranäs/Sweden 17.9.2014*
Simon Olofsson LYN Innebandy HIBK Skelleftëå/Sweden 18.9.2014*
Niklas Engström Sandnes IBK Hagunda IF/Sweden 19.9.2014
Fadi Khattab Strömmen IBK Sunne IBK/Sweden 22.9.2014
Reinis Mirkss Harstad IBK Kocenu Sporta Klubs 22.9.2014
Thomas Murer NTNUI UHC Kleindättingen/Switzerland 22.9.2014
Andreas Johansson IK Åkerselva Gävle IK/Sweden 22.9.2014
Björn Mikael Martinsson Sandefjord IBK KFUM Falun/Sweden 22.9.2014*
Petter Olofsson Lyn Innebandy Umeå City IBK/Sweden 22.9.2014*
Pontus Johansson Ullkisa Innebandy Grossboll-Skived AIF86/Sweden 22.9.2014
Maja Pettersson Sagene IF Endre IF/Sweden 22.9.2014
Filip Halvorsrod Heugerud IF Hägfors IBS/Sweden 29.9.2014
Yvan Gugler NTNUI Unihockey Aergera Giffers/Switzerland 29.9.2014
Lena Ryser Vålerenga Innebandy Unohockey Luzern/Switzerland 29.9.2014
Maria Reinhadt Jensen Sagene IF Århus FBC(Denmark 29.9.2014
Joel Sandqvist Greåker IBF Obbola IK/Sweden 29.9.2014
Per Carlsson Lyn Innebandy Halmstad IBK/Sweden 30.9.2014 *
Martin Söderström SF Crei Täby IS IBF/Sweden 6.10.2014
Carolina Jönsson Bygdo Monolitten IL VUGI/Sweden 6.10.2014
Edmunds Eglitis Brumunddal IBK FK-Valmiera/Latvia 7.10.2014*
Christian Pedersen Nidaros IBK Myggenäs IBK/Sweden 13.10.2014
Alexander Pedersen Nidaros IBK Myggenäs IBK/Sweden 13.10.2014
Jonas Niklasson ULL/Kisa Innebandy Sunne IBK/Sweden 13.10.2014
Ole-Christian Ramsoy Bygdo Monolitten IL Borås IBF 13.10.2014
Elin Berndtsson Sunde IBK Veddige IBK/Sweden 13.10.2014
Therese Wänling Ullensaker Kisa Skoghalls IBK/Sweden 15.10.2014*
Tobias Petersson Ski IL Innebandy Malmö FBC/Sweden 17.10.2014*
Linda Olsson Ullensaker Kisa Skoghalls IBK/Sweden 20.10.2014
Oskar Spetsare Bekkelaget Örnsköldsvik IBK/Sweden 20.10.2014
Simon Eleholm Pors Bandy IBK Luleå/Sweden 20.10.2014
Olle Lignell Baerums Verk og Hauge Innebandy IBF Falun Ungdom/Sweden 21.10.2014
Martin Brage Lokka IL Linköping FBC/Sweden 21.10.2014*
Markus Eriksson Brodd IBK Skogshalls IBK/Sweden 21.10.2014*
Samuel Rosenkvist Gjelleråsen IF Åkersberga IBF Ungdom/Sweden 27.10.2014
Johan Gustafsson Sunde IBK Guldhedens IK/Sweden 27.10.2014
Linn Köppä Stavanger IBK FBC Uppsala/Sweden 3.11.2014
Daniel Winberg Sveiva IB KAIS Mora IF/Sweden 4.11.2014
Asko Heikkilä Bodo IBK HYUS/Finland 6.11.2014*
Mia Osterhaug Linde Gjelleråsen IF AFK TST/Denmark10.11.2014
Tobias Persson Nidaros IBK Röbäcks IF/Sweden 11.11.2014*
Harald Lindström Vålerenga IB Ösbydalens IBK/Sweden 17.11.2014
Emma Olsson NOR 92 IBK IBF Gagnef/Sweden 17.11.2014
Oskar Porlefors IK Akerselva Skultuna IS/Sweden 1.12.2014
Patrik Carlson Pors Bandy Sandareds IBS/Sweden 8.12.2014
Daniel Mårtensson Vågsbyd Innebandy Sköndalsvik/Sweden 8.12.2014
Dominik Eisenbart NHHI Innebandy UHC Langen ZH/Switzerland 8.12.2014
Joline Kraemer SF Grei Innebandy IBK Lidköping/Sweden 8.12.2014
Marius Aasvang Haugerud IF Rodovre FC/Denmark 22.12.2014
Simon Williamsson IK Akerselva Helsinger FB team/Denmark 29.12.2014
Rikard Alexandersson Tunet IBK Partille Innebandy/Sweden 5.1.2015
Tommy Schibort SF Grei Innebandy Farsta IBK 5.1.2015
Andreas Furbacken Vålerenga IB KFUM Jönköping Innebandy/Sweden 5.1.2015
Oskar Agne Sveiva Innebandy Linköping FBC/Sweden 5.1.2015
Edvin Elebring Sveiva Innebandy Linköping FBC/Sweden 5.1.2015

To Poland

Player To Club From Club Valid
Alexandra Kuerth Energa Olimpia Osowa FloorFighters Chemnitz 21.7.2014
Bogna Zielenkievicz PKS Mos Zbaszyn FbS Bohemians/Czech Republic 13.10.2014
Mohammed Ibrahim TKKF Pionier Malmö FBC/Sweden 29.12.2014


To Russia

Player To Club From Club Valid
 Ivan Ponomarev FBC Spartak FBC Ceska Lipa/Czech Republic 1.7.2014
Valery Maskov FBC Nizhegorodets Jõgeva SK Tähe/Estonia 5.1.2015
Alexander Orjantcev FBC Nizhegorodets FBC TIGRY-FDR Donetsk/Ukraine 12.1.2015
Dmitry Uglanov FBC Nizhegorodets FBC Liberec/Czech Republic NC
Dmitry Polyakov FBC Spartak FBC Ceska Lipa/Czech Republic NC

To Serbia

Player To Club From Club Valid
Martin Petroci FBC Partizan SK Zlakot Kosice 1.9.2014

To Slovakia

Player To Club From Club Valid
Slavomir Majoros FBO Florko Kosice London Crusaders/Great Britain 07.02.2014 *
Michal Smetana SK Slavia SPU DFH Nitra FBC Celadna/Czech Republic 19.9.2014
Michal Sokerka FbC Grashoppers AC Uniza Ziline FbS Bohemians/Czech Republic 19.9.2014*
Zuzana Hagenova FBK Kysucke Nove Mesto TV Eicke Horn Bremen/Germany 22.9.2014
Martin Petroci FBC Mikulas Presov FBC Partizan/Serbia 29.9.2014
Adrain Szabo ATU Kosice Benlose FBC/Denmark 3.11.2014
Annamaria Szaboova Slavia STU DFA Nitra Szönyi Palankdongetok Kore/Hungary 15.12.2014
Gergely Szabo FBC Slovan Rimavska Sobota Kinizsi TTK/Hungary 29.12.2014
Krisztian Nador FBC Slovan Rimavska Sobota Kinizsi TTK/Hungary 29.12.2014
Marek Novak SK Hurikan Bratislava DDM Praha 10 12.1.2015
Tomas Burian SK Hurikan Bratislava DDM Praha 10 12.1.2015
Dominika Stefanikova FBC Mikulas Preiov TJ Sokol Brno Zidenice/Czech Republic 20.2.2015 *

To Slovenia

Player To Club From Club Valid
Tanja Matijasevic TVD Partran Borovnica CDC Innebandy Paracuellos/Spain 8.9.2014

To Spain

PlayerTo ClubFrom ClubValid
Mikael Laine C.D. Unihockey Fuengirola Mikon Salibandy Seura/Finland 20.10.2014
Lars Bach Christensen C.D. Unihockey Fuengirola Copenhagen FC 23.10.2014
Henri Quickström C.D. Unihockey Fuengirola SSV/Finland 27.10.2014
Jaime Castro Arias Club Unihockey Madrid BA Tempelhof Berlin/Germany 3.11.2014
Ella Ikävalko C.D.E El Valles Tikkurilan Tiikerit/Finland 6.11.2014*
Vili Petteri Lahtinen C.D. Unihockey Fuengirola SB Vantaa/Finland 10.11.2014*

To Sweden

Player To Club From Club Valid
 Adam Arvas Farsta IBK Tigers KFC/Belgium 04.03.2014 **
Daniel Aronsson  Jakobsbergs IBF NOR 92 IBK/Norway 1.7.2014
Andreas Zanetti Jakobsbergs IBF NOR 92 IBK/Norway 1.7.2014
 Laura Loisa Rönnby Västerås IBK SB-Pro/Finland 1.7.2014
 Mira Wickman Rönnby Västerås IBK SB-Pro/Finland 1.7.2014
 Laura Manninen Pixbo Wallenstam SB-Pro/Finland 1.7.2014
 Tobias Persson Falkenbergs IBK IK Akerselva/Norway 1.7.2014
Florian Bolliger Kais Mora IF UHC Uster 1.7.2014
Amanda Nordin IBF Dalen Herbadent SJM Praha 11/Czech Republic 1.7.2014
Carl Gabrielsson Mölndals IBF Bronderlev FBC DK/Denmark 1.7.2014
Gustav Lindström Salems IF London Sharks/Great Britain 16.7.2014
Rasmus Engelhardt Frie Malmhaug KFUM IBF Copenhagen FBC/Denmark 18.7.2014
Alexander Salomonsson Åby IBK Ticino Unihockey/Switzerland 21.7.2014
Alexandra Sjöblom Hammarby IF IBF SPV/Finland 24.7.2014
Isabelle Larsson IBK Dalen Slevik IBK/Norway 30.7.2014
Viktor Gustafsson Växjö IBK Ticino Unihockey/Switzerland 30.7.2014
Nico Nater Balrog B/S IK UHC Uster/Switzerland 4.8.2014
Fredrik Ählström Mjölby IBK Sportiva Unihockey Mendrisiotto/Switzerland 7.8.2014
 Mathias Engström IBF Borlänge Viking Åland/Finland 8.8.2014
 Matej Jendrisak Linköping IBK TJ JM Chodov/Czech Republic 13.8.2014
Sandro Dominioni Warberg IC UHC Alligator Malans/Switzerland 18.8.2014
 Paolo Reidi Warberg IC Chur Unihockey/Switzerland 18.8.2014
Mike Dietz Djurgårdens IF IBS ETV Hamburg/Germany 18.8.2014
 Philip Jassmann Kais Mora UIF SC DHfK Leipzig/Germany 25.8.2014
Timmy Nyberg Umeå City IBK Greåker IBK/Norway 25.8.2014
Olli Lauren IBF Göteborg TPS Salibandy/Finland 25.8.2014
Henrik Saari Surahammars IBF IFK Innebandy/Finland 25.8.2014
Asser Jääskeläinen FC Helsingborg SC Classic/Finland 26.8.2014
Henrik Johansson Värmdo IF Unihockey Luzern/Switzerland 27.8.2014
Emelie Björkman FBI Tullinge Tunet IBK/Norway 28.8.2014
Rebecca Bagge Solfjäderstaden IBK UHC Höfen/Switzerland 29.8.2014
Annakaisa Niemelä Lugi Innebandy O2-Jyväskylä 1.9.2014
Nico Gröbli IBF Örebro Grashoppers Club Zürich 1.9.2014
Carl-Gustav Widström IBK Vöikers Ticino Unihockey Bellinzona/Switzerland 1.9.2014
 Jennie Evaldsson Skattkärrs IK Slevik IBK/Norway 1.9.2014
 Kristina Sörensen Warberg IC Fredrikshavn Blackhawks/Denmark 1.9.2014
 Maria Helander Warberg IC Fredrikshavn Blackhawks/Denmark 1.9.2014
Erik Arnquist Täfteå IK Bygdo Monoliten IL/Norway 1.9.2014
Stefan Norling Djurgårdens IF IBS Unihockey Luzern/Switzerland 1.9.2014
Toni Lehtinen Surahammars IBF SSC Leipzig/Germany 1.9.2014
Emma Vistisen Malmö FBC Hvidovre Attack/Denmark 8.9.2014
Nils Conrad IBF Örebro Floorball Thurgau/Switzerland 15.9.2014
Caroline Jansson Jönköpings IBK Slevik IBK/Norway 15.9.2014
Priska von Rickenbach IBF Falun Zug United/Switzerland 15.9.2014
Helen Bircher IBF Falun Zug United/Switzerland 15.9.2014
Rasmus Lilleballe Poulsen FC Helsingborg Copenhagen FBC/Denmark 15.9.2014
Mikael Hast Hagunda IF Greåker IBK/Norway 15.9.2014
Martin Dahlgren Lindås IBK Brondslev FBC/Denmark 17.9.2014
Ville Heino Balrog B/S IK FBC Turku/Finland 18.9.2014
Mikael Lindholm Duvbo IK SF Grei Innebandy/Norway 18.9.2014
Linus Börjesson Lindås Greåker IBK/Norway 19.9.2014
Adam Sundberg Tyresö Trollbäcken IBK Gjelleråsen IF/Norway 22.9.2014
Petra Fabianova Linköping IBK FBC Panthers/Czech Republic 22.9.2014
Radka Topicova Linköping IBK Elite Praha/Czech Republic 22.9.2014
Sam Leeds Guldheden FF Kobenhavn/Denmark 22.9.2014
Valtteri Hellevaara Haparanda AIK Palloketut/Finland 22.9.2014
Björn Grönblad Sundsvall City IBC IK Akerselva/Norway 24.9.2014
Lars-Anders Nilsson K4 IF Sveiva Innebandy/Norway 26.9.2014
Lisa Eklund Duvbo IK Tunet IBK/Norway 29.9.2014
Alfons Sjöman IBK Uppsala Teknologer Viking Åland SC/Finland 29.9.2014
Pauliina Virtanen Lindås IBK ÅIF/Finland 1.10.2014
Per Brandt FBC Nordic Sundsvall Harstad IBK/Norway 6.10.2014
Mia Simonsson Herrestads AIF Halden AIF/Norway 7.10.2014
Marcus Karlsson IBK Walkesborg 99 IF Fram/Finland 10.10.2014
Anna Bürgi Westerviks IBK GiC Unihockey/Switzerland 13.10.2014
Sandro Benz Lugi Innebandy Grasshoppers Club Zurich/Switzerland 13.10.2014
Daniel Lyngh Lugi Innebandy Bygdö Monolittens IL/Norway 13.10.2014
Shiazi Mazdak IBK Völkers Ticino Unihockey/Switzerland 13.10.2014
Spencer Ridgewell Pixbo Wallenstam Hamilton FBC/Canada 13.10.2014
Joel Inouye Pixbo Wallenstam Hamilton FBC/Canada 13.10.2014
Matt Smith Pixbo Wallenstam Ottawa Blizzards FBC/Canada 13.10.2014
Erik Wilhelmsson Hässelby SK Innebandy NOR 92 IBK/Norway 13.10.2014
Mathias Hellsten Linköpings Universitetes AIF IBK Viking Åland SC/Finland 14.10.2014*
Stefan Öberg IBK Huser Arendal IBK/Norway 20.10.2014
Hannakarin Björklund Sköndals IK Sagene IF/Norway 20.10.2014
Janni Hassi Pitkänen Haparanda AIK Kolnes IL/Norway 20.10.2014
Jasper Sangen IBF Göteborg UFC Utrecht/Netherlands 20.10.2014
Markus Nilsson Sandbäckshults IBK Øreåsen Innebandy/Norway 24.10.2014
Kaj Hellevaara Haparanda AIK SBT Tornio/Finland 27.10.2014
Jeroen van Rijsselt Varberg 5onics/Netherlands 3.11.2014
Viktor Lykkegaard FB Cimrishamn Århus FBK TST/Denmark 10.11.2014
Kajsa Jadelind Ersboda SK Sagene IF/Norway 10.11.2014
Mathias Hammersted Överby IF Bekkelaget/Norway 10.11.2014**
Alexander Gaihede Växjö IBK Vipers Helsingös FBK/Denmark 10.11.2014
Eduarde Rohner Westermalms IBK Unihockey Fribourg/Switzerland 17.11.2014
Christofer Welin Bollklubben Solbacken Haugerud IF/Norway 17.11.2014
Juhana Jäppilä Linköping FBC TPS Salibandy/Finland 24.11.2014
Albin Stolpe Hulksberg/Björkäs IBF Greåker IBK/Norway 1.12.2014
Marcus Mingotti KaRo IBF Vålerenga/Norway 1.12.2014
Robin Stegby Holmsund City IBC IK Akerselva/Norway 8.12.2014
Gregoire Caput Lugi Innebandy D.S.R.V Blue Falcons/Netherlands 15.12.2014
Paolo Riedi KAIS Mora IF Chur Unihockey/Switzerland 16.12.2014
Jim Johansson IBK Dalen Greåker IBK/Norway 19.12.2014
Fabienne Riner Djurgårdens IF IBF UH Red Lions Frauenfeld/Switzerland 22.12.2014
Simon Eleholm IBK Luleå Pors Bandy/Norway 22.12.2014
Jonna Mäkelä KAIS Mora IF NST-Lappeenranta/Finland 23.12.2014
Rebekka Väyrynen IBF Falun Steelers JSB/Finland 5.1.2015
Fredrika Öhman Skogås/Trångsund IBK ASV Köln/Germany 5.1.2015
Ralfs Priedttis IBK Dalängen SK Pargauta/Latvia NC
Lars-Anders Nilsson K4 IF Sveiva Innebandy/Norway NC

To Switzerland

Player To Club From Club Valid
Oliver Johansson Ticino Unihockey FC Helsingborg/Sweden 19.5.2014
Pauline Baumgarten Red Ants Rychenberg Winterthur UHC Sparkasse Weissenfels/Germany 10.6.2014
 Henrik Olofsson SV Wiler-Ersigen Warberg IC/Sweden 1.7.2014
Florian Kuchen  Floorball Köniz Pixbo Wallenstam IBK/Sweden 1.7.2014
 David Grünwald UHC Visper Lions Strasbourg UC/France 1.7.2014
 Jimmy Lagerkvist Ticino Unihockey Åstorp/Kvidinge IBS/Sweden 1.7.2014
 Andrea Menon Ticino Unihockey Solfjärderstadens IBK 1.7.2014
 Mikko Hautaniemi HC Rychenberg Winterthur TPS Salibandy/Finland 1.7.2014
 Samuel Thut Floorball Köiniz Lindås IBK/Sweden 1.7.2014
 Hilma Haakana Zug United PSS/Finland 1.7.2014
 Kim Nilsson Grasshopper Club Zürich AIK Innebandy/Sweden 1.7.2014
Jussi Luoma Zug United KooVee/Finland 1.7.2014
Simone Wyss Wizards Bern Burgdorf IBK Lockerund Mariestad/Sweden 1.7.2014
Michal Smida Vipers Inner Schwyz FBO Ostrava/Czech Republic 1.7.2014
 Kaspar Schmocker Floorball Köniz Pixbo Wallenstam IBK/Sweden 1.7.2014
 Samuel Schneiter Floorball Köniz Caperiotäby FC/Sweden 1.7.2014
 Luca Graf Floorball Köniz Växjö IBK/Sweden 1.7.2014
Linnea Lexe Red Ants Rychenberg Djurgårdens NS IF IBF/Sweden 1.7.2014
 Tomas Sladky Chur Unihockey Jönköpings IK/Sweden 1.7.2014
Tatu Eronen Floorball Thurgau Josba/Finland 1.7.2014
Tommi Puustinen Floorball Thurgau Josba/Finland 1.7.2014
Janne Kainulainen AD Astra Sarnen Happee/Finland 1.7.2014
Miika Nieminen Unihockey Mittelland Nokian KRP/Finland 1.7.2014
Jani Rajala Unihockey Mittelland Nokian KRP/Finland 1.7.2014
Lukas Meister SV Wiler Ersigen Nokian KrP/Finland 1.7.2014
Sebastian Lacroix Lausanne UC Unihockey IBK Landskrona 1.7.2014
Antti Peiponen Unihockey Basel Regio Erä Akatemia/Finland 1.7.2014
Matti Taurama UHC Thun SPV/Finland 1.7.2014
Sarah Altwegg UHC DietlikonLa Endre IF/Sweden 3.7.2014
Matti Koskela Kloten-Bülach Jets Nokian KrP/Finland 8.7.2014
 Robin Markström UHC Grünenmatt-Sumiswald Jakobsbergs IBF/Sweden 9.7.2014
Toni Koskela UHC Waldkirch - St. Gallen Westend Indians/Finland 9.7.2014
Lauri Liikanen UHC Uster TPS/Finland 10.7.2014
Riku Laaksonen UHC Waldkirch - St. Gallen Westend Indians/Finland 10.7.2014
 Mira Oksman Zug United PSS/Finland 15.7.2014
 Linus Andersson Unihockey Tigers Langnau Pixbo Wallenstam IBK/Sweden 16.7.2014
Joonas Pylsy Unihockey Tigers Langnau Happee/Finland 18.7.2014
Tommi Kivilehto UHT Eggiwill Josba/Finland 18.7.2014
Aki Hietanen UHC Uster Koovee/Finland 21.7.2014
Victor Ferraresi UHC Grünenmatt Mullsjö AIS/Sweden 31.7.2014
Riku Kekkonen Chur Unihockey SSV/Finland 31.7.2014
Marketa Mullerova UHC Basel United Sokol Pisek/Czech Republic 6.8.2014
 Paulina Vacinova Floorball Uri SK Bivoj Litvinov/Czech Republic 6.8.2014
Linnea Linden UHC Dietlikon IBF Göteborg/Sweden 6.8.2014
Marguerite Cornu Unihockey Club Geneve Cambridge FBC/Great Britain 6.8.2014
Michelle Wiki UHC Dietlikon FBC Uppsala/Sweden 8.8.2014
Kristyna Hornakova Wizards Bern Burgdorf FBS Bohemians/Czech Republic 11.8.2014
Jürg Siegenthal Unihockey Tigers Lagnau Umeå City IBK/Sweden 11.8.2014
Lukas Bauer UHC Grünematt-Sumiswald Tatran Stresovice/Czech Republic 13.8.2014
Oona Ahlstedt Zug United Helsingin M-team/Finland 18.8.2014
Olle Persson Sportivo Unihockey Mendrisiotto IBF Linköping/Sweden 18.8.2014
Daniel Sesulka SV Wiler Ersigen FBC Ostrava/Czech Republic 18.8.2014
Alena Holst UHC Laupen ZH MTV Mittelnkirchen/Germany 18.8.2014
Franziska Kuhlmann Zug United Sport-u. Spielverein Heidenau/Germany 21.8.2014
Vertti Wigren UHC Alligator Malans Classic/Finland 22.8.2014
Emil Eklund Floorball Thurgau TPS Salibandy/Finland 25.8.2014
Topias Ojala Floorball Thurgau TPS Salibandy/Finland 25.8.2014
Katri Luomaniemi Piranha Chur SC Classic/Finland 25.8.2014
Mirca Anderegg Piranha Chur SC Classic/Finland 25.8.2014
 Gabriel Mertha Verbano UHC Gordola Swiss FBC Ostrava 25.8.2014
 Peter Klapita Verbano UHC Gordola Swiss SK 1.FBC Trencin/Slovakia 26.8.2014
Olli Kinnunen Grashoppers Club Zürich FC Huuru/Finland 31.8.2014
Otto Moilanen Sportiva Unihockey Mendrisiotto Loviisan Tor/Finland 31.8.2014
Rasmus Josefsson UHC Pfannenstiel Egg Lönsboda IBK/Sweden 31.8.2014
Matthis ten Hag Unihockey Langenthal Aarwangen U.C. Face Off/Netherlands 31.8.2014
Risto Raitomäki Sportiva Unihockey Mendrisiotto SBS Lepsämän Suklaa/Finland 15.9.204
Malin Brolund UHC Winterthur United Frötuna IBF/Sweden 15.9.2014
Ondrej Vaca Hornets Regio Moosseedorf Worblental Sokol Brno I/Czech Republic 22.9.2014
Sanne Öhrström Wizards Bern Burgdorf Gåldarike IBK 13.10.2014*
Nancy Catzsch FB Riders D-B-R UHC Sparkasse Weissenfels/Germany 20.10.2014
Paolo Riedi Chur Unihockey Warberg IC/Sweden 6.11.2014
Fah Yik Yong Unihockey Limattal NUS Nemesis/Singapore 10.11.2014
Joshua Schelbert Zug UnitedSveiva IB/Norway 12.11.2014
Lasse Salminen Zug United Nokian KrP/Finland 25.11.2014
Lassi Vänttinen SV Wiler-Ersigen SC Classic/Finland 8.12.2014
Andrea Gerdes Hot Chills Rümlang-Regensdorf Joutsenon Kataja/Finland19.12.2014
Jarkko PenttinenUnihockey Fribourg Hämeenkadun Pyövelit/Finland23.12.2014
Caroline Deutgen Red Ants Rychenberg IKSU/Sweden23.12.2014
Marcel Schneider UHC Meiersmaad-Schwanden AaB Floorball/Denmark29.12.2014
Tomi Pakkanen SU Mendrisiotto Kauhajoen Karhu/Finland 29.12.2014
Kari Pakkanen SU Mendrisiotto Kauhajoen Karhu/Finland 29.12.2014
Tanja Stella UHC Dietlikon Enore IF/Sweden 5.1.2015
Roman Spycher UHC Fireball Nürensdorf Hafnia FC/Denmark 5.1.2015
Richard Rängman Unihockey Basel Regio SB Riski/Finland NC
Noel Cordier UHC Lenzburg Berlin Broilers/Germany NC

* The player has not had a license/played for at least two years
** The player is under 15 years old
*** Overseas student

Floorball Tweets

IFF Facebook

IFF Flickr      Instagram